Reprezentacja Kalska wygrała Sołecką Ligę Siatkówki w Międzyrzeczu

Dariusz Brożek
Wśród zawodników z Kalska wyróżniał się leworęczny Krystian Szczypiórkowski (z prawej strony). fot. Dariusz Brożek
W finale siatkarze z Kalska wygrali z Kaławą. Mecz był zacięty. Po trzecim secie kibicom i zawodnikom puściły nerwy. Padły nieparlamentarne słowa, do bijatyki na szczęście nie doszło.

Zwycięstwo Kalska uradowało kibiców siatkarzy z tej wsi i sołtysa Annę Kacprzak. To kolejny sukces zawodników, którzy wygrali też ubiegłoroczną edycję rozgrywek. Teraz w finałowym meczu na boisku przy hali sportowo-widowiskowej w Międzyrzeczu zmierzyli się z Kaławą.

Finałowy pojedynek był bardzo zacięty. Po trzecim secie zawodnikom i kibicom puściły nerwy. W czasie przerwy doszło do tzw. pyskówki. Emocji nie utemperowała nawet obecność rządzącego gminą komisarza Mariana Sierpatowskiego. Po wymianie nieparlamentarnych słów siatkarze jednak wrócili na boisko. Ostatecznie wygrali obrońcy tytułu 3:1 (25:22, 25:17, 16:23, 28:26).

Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z Kęszycy Leśnej, którzy pokonali siatkarzy z Piesek 2:1 (25:23, 12:25, 15:13). W rozgrywkach uczestniczyło 12 zespołów, czyli ponad 100 zawodników.