Reprezentacja Polski kobiet rozbita przez Belgię. Mundial się oddala

fb
17.09.2021 gdansk.  stadion polsat plus arena.  eliminacje mistrzostw swiata kobiet.  mecz: polska - belgia nz.  kibice , trybuny, doping fot. karolina misztal / polska press/dziennik baltycki
17.09.2021 gdansk. stadion polsat plus arena. eliminacje mistrzostw swiata kobiet. mecz: polska - belgia nz. kibice , trybuny, doping fot. karolina misztal / polska press/dziennik baltycki Karolina Misztal
Pierwsza porażka w eliminacjach do mistrzostw świata i od razu bardzo bolesna. We wtorek reprezentacja Polski kobiet w piłkę nożną przegrała z Belgią 0:4.

Starcie z Belgią było kluczowym dla drużyny Niny Patalon w kontekście walki o awans na mistrzostwa świata w 2023 roku. Do tej pory Polki były niepokonane i nawet sprawiły niespodziankę remisując 0:0 z faworytkami grupy Norweżkami. W pierwszym meczu z wtorkowymi rywalkami udało im się zremisować 1:1. Niedawno Biało-Czerwone miały jednak niemałe problemy w pokonaniu Armenii (1:0), którą Belgijki rozgromiły aż 19:0 (tak, 19:0!).

We wtorek od pierwszej minuty można było zauważyć różnicę między obiema reprezentacjami. Już w 15. minucie do siatki trafiła Tine de Caigny. Marzenia o chociażby punkcie zostały zabrane jeszcze przed przerwą, gdy Karolinę Klabis pokonały Hannah Eurlings i Janice Cayman. W drugiej połowie wynik ustaliła swoją drugą bramką de Caigny.

Polki zagrały bez swoich dwóch liderek - Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek, które pauzowały z powodu kontuzji. Po 7. kolejkach Biało-Czerwone zajmują trzecie miejsce w grupie i tracą dwa punkty do Belgijek i Norweżek. Z grupy pewny awans ma tylko jej zwycięzca, a drugie miejsce zagra w barażach. Kolejny mecz 7 kwietnia z Armenią.