Reprezentanci Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra na podium mistrzostw Polski juniorów młodszych stawali najczęściej

Cezary Konarski
Reprezentanci Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra na mistrzostwach Polski juniorów młodszych zdobyli dziewięć medali. Mariusz Wieraszka
Dziewięć medali zdobyli reprezentanci Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra na mistrzostwach Polski juniorów młodszych w Olsztynie.

Podopieczni trenera Radosława Nitschke wywalczyli najwięcej medali spośród startujących w imprezie klubów – po trzy razy stawali na każdym stopniu podium.

Dwa złote medale zdobył Bartosz Wieraszka, który triumfował na 50 m stylem motylkowym (w czasie 26,42) i dystansie dwa razy dłuższym (57,95). Zajął również trzecie miejsce na 200 m „motylkiem” (2.16,53). Tym ostatnim rezultatem poprawił o ponad dwie sekundy 30-letni rekord zielonogórskiego klubu, który należał do Marcina Pławińskiego.

Indywidualnie zielonogórzanie zdobyli jeszcze dwa medale. Emilia Kot zajęła drugie miejsce na 100 m stylem klasycznym (1.15,37), podobnie jak Julian Drobek na 50 m stylem dowolnym (25,40 s).

Kolejne cztery medale zdobyły zielonogórskie sztafety. Mieszany zespół w olimpijskiej konkurencji 4x100 m stylem zmiennym mix niespodziewanie wywalczył złoto w czasie 4.18,74, wyprzedzając zdecydowanych faworytów z G-8 Bielany Warszawa. Mistrzowie Polski płynęli w składzie: Oliwia Glińska, Emilia Kot, Bartosz Wieraszka, Julian Drobek.

Srebro w męskiej sztafecie 4x100 m stylem dowolnym z rezultatem 3.51,59 zdobyli Julian Drobek, Paweł Kowalski, Bartosz Gajewski i Bartosz Wieraszka. W takim samym składzie chłopcy z Towarzystwa Pływackiego wywalczyli brązowy medal na dystansie 4x100 m stylem zmiennym (4.21,04). Medalową kolekcję uzupełnia trzecie miejsce sztafety 4x100 m (4.42,55) stylem zmiennym dziewcząt (Oliwia Glińska, Emilia Kot, Hanna Kowaliczek, Aleksandra Utnik).

W dziesięcioosobowych finałach A zielonogórski klub reprezentowali ponadto: Emilia Kot - piąta na 200 m klasycznym (2.46,89) i szósta na 50 m klasycznym (34,44), Oliwia Glińska - szósta na 400 m zmiennym (5.33,88) oraz siódma na 200 m zmiennym (2.33,22), sztafeta dziewcząt - szósta na 4x100 m dowolnym (4.18,84 s) oraz Julian Drobek - dziewiąty na 100 m dowolnym (58,06).

Zwycięzcy odbierali na scenie dyplomy, statuetki, a także nagrody rzeczowe. Po uroczystości był czas na pamiątkowe zdjęcia oraz rozmowy przy kawie i ciastku.

Gala wręczenia nagród dla najpopularniejszych lubuskich spor...