MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Restauracja Sphinx plus mieszkania na sprzedaż. Cena wywoławcza 1,2 mln zł

Leszek Kalinowski, Mariusz Kapała
Popularna w Zielonej Górze restauracja, a dokładniej cztery lokale związane z jej działalnością, będą wystawione na licytacje
Popularna w Zielonej Górze restauracja, a dokładniej cztery lokale związane z jej działalnością, będą wystawione na licytacje Mariusz Kapała / GL
Popularna i lubiana przez mieszkańców restauracja Sphinx na deptaku znika z krajobrazu miasta. Lokal wraz z sąsiednimi pomieszczeniami został wystawiony na sprzedaż.

- Niemożliwe? Jak to znika? - dziwią się zielonogórzanie na wieść, że nie będzie już na Starym Rynku restauracji Sphinx. - Przecież tu zawsze było tyle ludzi. A już latem ogródek pękał w szwach. Całe rodziny tu przychodziły na obiady i nie tylko. Fajna była atmosfera, dobre jedzenie, miła obsługa.

Mieszkańcy miasta nie mogą się nadziwić, że tak dobra restauracja w tak dobrym miejscu nie będzie dalej funkcjonować.
- A może ktoś to kupi i dalej poprowadzi tę samą działalność? - kalkulują. - Czy to przez koronawirusa i zamknięcie lokali gastronomicznych czy były inne powody? Nieważne, szkoda, że to koniec...

Cztery lokale idą pod młotek. Licytacja 29 maja

Informacje do publicznej wiadomości o licytacji przekazał komornik sądowy Tomasz Karpiński. Na licytację komornik wystawił cztery lokale przy deptaku, które do tej pory związane były z funkcjonowaniem restauracji Sphinx. Pierwsza licytacja lokali, należących do spółki Faraon, odbędzie się 29 maja o godzinie 11.00 w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze przy placu Słowiańskim 2. Co konkretnie idzie pod młotek? Lokal gastronomiczny znajdujący się na parterze, z częścią socjalną dla załogi na pierwszym piętrze, na którą składają się: lokal mieszkalny (pokój, kuchnia) o łącznej powierzchni 35,6 metrów kwadratowych, lokalu mieszkalnego trzypokojowego z kuchnią i łazienką o łącznej powierzchni 79,38 metrów kwadratowych, lokalu niemieszkalnego - sala sprzedaży, pomieszczenie biurowe, pomieszczenie socjalne, wc o łącznej powierzchni 75,5 metrów kwadratowych, lokal niemieszkalny, składający się z sali sprzedaży, magazynu, wiatrołapu o łącznej powierzchni 115,5 metrów kwadratowych.

Cena wywoławcza to trzy czwarte wartości określonej przez rzeczoznawcę

Pod młotek idą więc cztery lokale: dwa użytkowe i dwa mieszkalne. Jak określił rzeczoznawcza, ich wartość to prawie 1,6 mln zł.

Cena wywoławcza? Trzy czwarte wyznaczonej kwoty, czyli blisko 1,2 mln zł.

Jak dodaje komornik w ogłoszeniu publicznym, w ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 17.00 do godz. 18.00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

ZOBACZ TEŻ

ul. Sikorskiego 33 (wspólnota mieszkaniowa) – dach – 85 tys. zł

Te kamienice w Zielonej Górze odzyskają dawny blask. Miasto ...

Punkty gastronomiczne gotowe do otwarcia, czekają na koniec walki z koronawirusem

Na MOP-ach w Kępsku nowe punkty gastronomiczne czekają na ko...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska