Robert Lewandowski dogonił Klausa Fischera! 268 goli w Bundeslidze, coraz bliżej rekordu [WIDEO]

Tomasz Dębek
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Pool AP/Associated Press/East News
Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę dla Bayernu Monachium. Polski napastnik zrównał się w klasyfikacji wszech czasów z Klausem Fischerem, zbliżył się też do rekordu Gerda Muellera.

Robert Lewandowski nadal ma realne szanse na pobicie niesamowitego rekordu Gerda Muellera, który w sezonie 1971/72 zdobył w rozgrywkach Bundesligi 40 bramek. Po hat tricku z Borussią Dortmund do wyrównania tego osiągnięcia brakowało mu już tylko 9 bramek. W sobotę napastnik Bayernu miał okazję na powiększenie dorobku. Mierzył się z jednym ze swoich ulubionych rywali, Werderem Brema. W 20 poprzednich spotkaniach z tym klubem zdobył 19 bramek. Więcej trafień w karierze zaliczył tylko przeciwko Wolfsburgowi (24), wspomnianej Borussii (22), Schalke (21) i Augsburgowi (20).

Lewandowski tradycyjnie rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie Bawarczyków. To jednak nie on, a Leon Goretzka otworzył wynik w 23 minucie. Niespełna kwadrans później na 2:0 podwyższył Serge Gnabry i takim właśnie wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie Lewandowski w końcu trafił do siatki. Polak najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym i z bliska skierował piłkę do bramki. Było to jego 268 trafienie w Bundeslidze. Zrównał się tym samym z Klausem Fischerem. Przed nim jest już tylko Gerd Mueller (365 goli). Dorobku już w sobotę nie poprawił, trener Hansi Flick dał mu odpocząć, zmieniając napastnika w 79. minucie. Bayern wygrał ostatecznie 3:1 i umocnił się na pozycji lidera tabeli.

ROBERT LEWANDOWSKI GOL BAYERN WERDER BREMA 13.03.2021 [WIDEO]

Na dziewięć kolejek przed końcem sezonu "Lewy" zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców. Z wynikiem 32 bramek wyprzedza Erlinga Haalanda i Andre Silvę (po 19).