Robert Lewandowski graczem meczu. Zrównał się z Królem Futbolu

Jacek Kmiecik
Robert Lewandowski zapisał się w historii mundiali strzelając 2600 gola w mistrzostwach świata Paweł Relikowski
Robert Lewandowski został wybrany przez FIFA zawodnikiem meczu wygranego przez reprezentację Polski z Arabią Saudyjską 2:0. W spotkaniu z „Zielonymi Sokołami” zdobył swoją pierwszą bramkę na mistrzostwach świata. Było to też jego 77. trafienie dla Biało-Czerwonych, a także 2600 gol w historii mundiali.

„Lewy” pierwszym polskim strzelcem i asystentem od 40 lat!

Lewandowski strzelił gola w 82. minucie. Napastnik FC Barcelony wykonał w meczu dwie skuteczne akcje. Najpierw w 39. minucie asystował pomocnikowi Napoli, Piotrowi Zielińskiemu, a następnie w 82. minucie sam trafił do siatki. „Lewy” mógł strzelić kolejne gole, ale nie wykorzystał dwóch doskonałych okazji, trafiając najpierw w słupek, a następnie przegrywając pojedynek z bramkarzem Saudyjczyków.

Lewandowski został pierwszym reprezentantem Polski od 40 lat, który strzelił gola i asystował w meczu Pucharu Świata. Wcześniej osiągnięcie to przypadło Januszowi Kupcewiczowi w meczu o trzecie miejsce z Francją (3:2) na mundialu 1982 w Hiszpanii.

Lewandowski zrównał się z Królem Futbolu Pelem

Kapitan reprezentacji Polski został także autorem 2600. gola w historii mistrzostw świata. Zaliczył również swoją 77. bramkę w reprezentacji, co uplasowało go na 10. miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców drużyn narodowych razem z Królem Futbolu, Brazyliczykiem Pele.

Liderem rankingu reprezentacyjnych strzelców jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo (118 goli), a trzecie miejsce zajmuje Argentyńczyk Lionel Messi (92).

Saudyjscy fani zakpili z Messiego, ale nie z Lewandowskiego

Fani Arabii Saudyjskiej przed spotkaniem trollowali Lewandowskiego. Na mecz drugiej rundy z Polską kibice saudyjskiej drużyny przywieźli transparent z napisem „Gdzie jest Lewandowski?”, przekreślając pytanie „Gdzie jest Messi?”, które zadali podczas meczu „Zielonych Sokołów” z Argentyną, które Saudyjczycy wygrali 2:1.

Po meczu z „Albiceleste” saudyjscy kibice skandowali: „Gdzie jest Messi? Nie możemy go zobaczyć”. Po spotkaniu z Polską raczej nie mogli zakpić z kapitana Biało-Czerwonych w ten sam sposób.