Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rodzice trzyletniego Rafałka przeżyli chwile grozy. Chłopczyk na szczęście w porę został odnaleziony

OPRAC.:
Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Na szczęście chłopczyk szybko został znaleziony.
Na szczęście chłopczyk szybko został znaleziony. archiwum GL
Wystarczyła chwila nieuwagi, aby trzyletni chłopiec zniknął z pola widzenia jego taty. Przebiegł ulicami Międzyrzecza kilkaset metrów, a w jego poszukiwania musieli włączyć się tamtejsi policjanci. Wszystko dobrze się skończyło, a na ręce komendanta powiatowego wpłynęły podziękowania od wdzięcznych rodziców.

Niektóre dzieci to żywe srebra, obdarzone nieograniczonymi pokładami energii. Biegają, uciekają i wymagają od swoich opiekunów nieustannego skupienia i uwagi. Właśnie takim dzieckiem, wesołym, energicznym i wiecznie rozbieganym jest trzyletni Rafałek z Międzyrzecza, którego rodzice muszą mieć oczy „dookoła głowy” i niezłą kondycję, aby za nim nadążyć.

Wystarczyła chwila nieuwagi...

W ubiegłym tygodniu rodzice Rafałka przeżyli chwile grozy i ogromny stres. Wystarczyła chwila nieuwagi ojca podczas spaceru z chłopcem, aby ten zniknął mu z pola widzenia. Rozglądał się zaniepokojony, ale nigdzie nie mógł znaleźć malucha. Mężczyzna nie zastanawiał się zbyt długo, wiedział, że trzeba działać szybko, bo znajdował się w centrum miasta, a ruch na ulicach był bardzo duży. Mężczyzna natychmiast powiadomił o zdarzeniu międzyrzeckich policjantów. Na miejsce zostały skierowane wszystkie patrole, które od razu po zebraniu informacji, zaczęły szukać Rafałka. Na szczęście poszukiwania nie trwały długo i zajęły tylko kilka minut. Chłopiec odnalazł się cały i zdrowy kilkaset metrów od miejsca, w którym był z ojcem.

Podziękowania od rodziców

Wdzięczni rodzice złożyli na ręce komendanta powiatowego policji w Międzyrzeczu mł. insp. Pawła Rynkiewicza podziękowania za pomoc w poszukiwaniach chłopca. Małżeństwo jest wdzięczne za pomoc w poszukiwaniach trzylatka. Dziękują za empatię i zaangażowanie mundurowych, które pomogły im zmniejszyć stres związany z tą niebezpieczną sytuacją.

- Dla takich właśnie chwil, kiedy uda się pomóc, zwłaszcza gdy w grę może wchodzić maleńkie ludzkie życie, warto być policjantem! - powiedział nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

mat. Lubuska Policja, oprac. Jakub Kłyszejko

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru lub innego zdarzenia? Stoisz w korku lub masz informację o innych utrudnieniach na drodze? Poinformuj nas o tym! Wyślij nam zdjęcia lub nagranie z miejsca zdarzenia. Możesz to zrobić przez stronę "Gazety Lubuskiej" na Facebooku facebook.com/gazlub/ lub mailem na adres [email protected]
Możesz też skontaktować się z nami, dzwoniąc pod nr 68 324 88 16.

OBEJRZYJ: Rowerzysta z dzieckiem w przyczepie przejechał tunelem pod Martwą Wisłą. Zignorował znaki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska