Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rodzice z Zielonej Góry nie chcą reformy. We wtorek nie puszczą dzieci do szkoły [WIDEO]

Redakcja
Na zdjęciu Basia Prokopyszyn. Mama dziewczynki, Katarzyna Prokopyszyn, postanowiła, że jej dwoje dzieci, Basia i Filip na znak protestu nie pójdą we wtorek, 10 stycznia, do szkoły.
Na zdjęciu Basia Prokopyszyn. Mama dziewczynki, Katarzyna Prokopyszyn, postanowiła, że jej dwoje dzieci, Basia i Filip na znak protestu nie pójdą we wtorek, 10 stycznia, do szkoły. Paweł Nijaki
Jednak dojdzie do protestu. Na poniedziałkowym zebraniu (9 stycznia) w sali kolumnowej urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze rodzice zadecydowali, że we wtorek ich dzieci nie pójdą do szkoły.

Za protestem głosowało 110 osób. Ponadto 71 głosów padło także za dalszym kontynuowaniem strajku. Protest będzie dotyczył głównie szkół podstawowych i gimnazjów.

- Będzie protestowali aż do skutku. Mamy czas do 1 września i jak się przyłożymy, to nasz głos rozleje się na cały kraj. I inni pójdą za nami i nas poprą. A wtedy ta nieudolna i źle przygotowana reforma oświaty zostanie wycofana - podkreślił Jarosław Kostecki, wiceprzewodniczący Zielonogórskiego Forum Rad Rodziców.

Jednak nim doszło do głosowania zarówno pan Jarosław jak też Olga Arcikiewicz-Mosiądz, także z forum wyrażali swoje wątpliwości, czy protestu nie przełożyć na inny dzień. Powodem było to, że został on ogłoszony zbyt późno, stąd decyzja nie trafi do wielu rodziców. A więc zakres sprzeciwu będzie zbyt mały i nie przyniesie skutku.

Jednak po dyskusji, w trakcie której padały głosy za protestem, ale także o jego przełożeniu, ostatecznie w głosowaniu zadecydowano o pozostaniu dzieci w domach. Dodatkowo rodzice zadeklarowali, że w poniedziałek wieczorem rozdzwonią się telefony, by tym sposobem informacja o proteście dotarła do jak największej grupy zainteresowanych.

Czytaj też: Prezes ZNP zapowiada referendum w sprawie systemu oświaty

Andrzej Duda podpisał ustawę o reformie edukacji. Gimnazja zostaną zlikwidowane

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska