Rodzicu, rusza rekrutacja do przedszkoli i szkół w...

  Rodzicu, rusza rekrutacja do przedszkoli i szkół w Świebodzinie. Co powinieneś o niej wiedzieć?

  Alicja Kucharska

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  15 marca ruszy rekrutacja elektroniczna do przedszkoli.

  15 marca ruszy rekrutacja elektroniczna do przedszkoli. ©iStock

  Na początku miesiąca rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja do szkół. Za kilka dni, 15 lutego, rozpocznie się nabór do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach na rok 2018/2019. Co warto wiedzieć na temat rekrutacji?
  15 marca ruszy rekrutacja elektroniczna do przedszkoli.

  15 marca ruszy rekrutacja elektroniczna do przedszkoli. ©iStock

  Nabór do klas pierwszych w szkołach podstawowych ruszył już 1 marca. Od tego czasu rodzice mają 30 dni na zgłoszenie swojego dziecka. Warto pamiętać, że od ubiegłego roku obowiązuje rejonizacja.

  Lista kandydatów zakwalifikowanych bądź nie, zostanie ogłoszona 13 kwietnia. Rodzice dzieci, które się dostaną do wybranej szkoły, od 16 do 23 kwietnia będą musieli potwierdzić swój wybór. 24 kwietnia rodzice i ich pociechy poznają ostateczne wyniki naboru. Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie umieszczona w widocznym miejscu w siedzibie placówki.

  Rekrutacja kandydatów spoza obwodu danej szkoły zostanie przeprowadzona jeśli pozostaną wolne miejsca.

  W przypadku przedszkoli, do 9 marca rodzice mają czas na złożenie deklaracji pozostania dziecka w przedszkolu (dotyczy to dzieci, które już uczęszczają do danej placówki bądź oddziału).

  15 marca ruszy nabór. Wówczas opiekunowie muszą złożyć w wybranych placówkach komplet dokumentów. 12 kwietnia z kolei zostanie przedstawiona lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. A wtedy, do 20 kwietnia, rodzice będą musieli potwierdzić pisemnie wolę przyjęcia ich dziecka do przedszkola. 23 kwietnia lista przyjętych i nieprzyjętych zostanie zaktualizowana. Do 30 kwietnia rodzice będą zawierali umowy z przedszkolem. Opiekunowie mogą też za pomocą indywidualnego numeru PIN sprawdzić wyniki rekrutacji.

  Przypomnijmy, że od 1 września 2018 roku na wniosek rodziców edukację przedszkolną mogą rozpocząć dzieci 3,4 i 5-letnie. W niektórych przypadkach także maluchy, które ukończyły 2,5 roku. Dzieci 6-letnie są obowiązane do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego. Na wniosek rodziców mogą rozpocząć naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

  Rekrutacja prowadzona jest za pośrednictwem strony: nabor.pcss.pl/swiebodzin.

  Nabór do grup żłobkowych w przedszkolu nr 4 oraz 7 odbędzie się „metodą tradycyjną”. Rodzic składa niezbędną dokumentację wyłącznie w wersji papierowej w wybranej placówce, od 15 do 30 marca.

  POLECAMY RÓWNIEŻ


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.