Rok 2020 był zupełnie odmienny od wszystkich, które pamiętamy

Materiał informacyjny Biuro Poselskie PIS Jerzy Materna
Dla wielu z nas był pełen bólu, samotności i niepewności, zaś z pewnością dla każdego był to rok niepokoju i strachu o najbliższych. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia również będą inne niż dotychczasowe.

Ze względu na ograniczenia społeczne będziemy musieli spędzić je często nie w takim gronie, w jakim byśmy sobie życzyli. Nie zapominajmy jednak o tym, że siła i potencjał naszego człowieczeństwa ujawnia się wyłącznie w kontekście drugiego człowieka. To, że musimy ograniczyć liczbę osób przy wigilijnym stole, nie musi oznaczać, iż powinniśmy ograniczyć nasze kontakty międzyludzkie. W trudnym czasie pandemii Święta Bożego Narodzenia powinny zmobilizować nas do dostrzegania innych osób, tych samotnych, odizolowanych, potrzebujących. Każdy gest, dobre słowo, pomoc w zakupach, czy choćby rozmowa telefoniczna od nas wymagająca niewiele, dla innych może być radością, a nawet motywacją do przeżycia kolejnego dnia.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu i sobie, byśmy byli w stanie dostrzec potrzeby innych i odnaleźć w sobie chęć pomocy i poczucia wspólnoty. W czasie pandemii jak nigdy dotąd powinniśmy oprócz Komunii świętej, rozumianej jako łączenie się z Chrystusem, skupić się na komunii międzyludzkiej, czyli wspólnocie z innymi ludźmi i to nie tylko w wymiarze duchowym. Życzę Państwu radosnych, ciepłych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia, a także zdrowia dla Państwa oraz najbliższych na cały nadchodzący rok 2021.

Jerzy Materna, Poseł na Sejm RP

Dodaj ogłoszenie