Rok kończymy zwycięstwem

(eska)
W akcji rozgrywający Cyprian Kociszewski. W sobotę zdobył siedem bramek.
W akcji rozgrywający Cyprian Kociszewski. W sobotę zdobył siedem bramek. Tomasz Gawałkiewicz
W sobotę przed własną publicznością drugoligowi akademicy z Zielonej Góry wygrali czwarte spotkanie z rzędu.

AZS UZ ZIELONA GÓRA - TĘCZA KOŚCIAN 30:25 (18:15)

AZS UZ: Długosz, Kawęcki - Kociszewski 7, Jakób 6, Nogajewski 5, Skrzypek i Wittke po 3, Uchal 2, Kłosowski, Kozłowski, Ratajczak i Wojtas po 1, Karp, Walkowiak.

Zgodnie z przewidywaniami, goście z Kościana krzywdy nam nie zrobili, bo i zrobić nie byli w stanie (mieli tylko trzech zawodników na zmiany w polu). Pokazał to już sam początek pojedynku, gdy po akcjach Pawła Jakóba, Marcina Kozłowskiego i Cypriana Kociszewskiego AZS UZ w 5 min prowadził 4:0. "Cypis" w pierwszej połowie był nie do zatrzymania. Zdobył sześć bramek, w tym jedną z karnego. Bardzo dobrze bronił Marek Długosz.

Na półmetku gospodarze mieli trzy gole zaliczki. Po przerwie do roboty ostro wzięli się skrzydłowi. Jakób i Kamil Nogajewski błyskawicznie biegali do kontrataków i raz za razem karcili Tęczę. W drugiej części meczu każdy z nich zapisał na swoim koncie cztery trafienia. W 41 min, po akcji "Nóżki", było już 25:17 - największa przewaga. Później akademicy, już rozluźnieni i pewni swego, nieco spuścili z tonu i pozwolili rywalom odrobić część strat. W końcówce jeszcze raz błysnął Nogajewski, który w 58 min zdobył dwie bramki i doprowadził do stanu 30:23. Ale przyjezdni odpowiedzieli dwoma skutecznymi rzutami karnymi Dawida Nowaka, najskuteczniejszego na parkiecie, autora dziewięciu goli.