Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Roman Bukartyk ma swoją tablicę na stadionie imienia Edwarda Jancarza

OPRAC.:
Alan Rogalski
Alan Rogalski
Pamięci wybitnego działacza sportowego i samorządowego Romana Bukartyka, kierownika drużyny Stal Gorzów i wieloletniego radnego miasta Gorzowa Wielkopolskiego – tablica tej treści została odsłonięta w piątek 12 czerwca na stadionie im. Edwarda Jancarza.

W uroczystości udział wzięli m.in. władze miasta, byli zawodnicy i działacze gorzowskiego klubu, a także radni rady miasta.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Marka Grzyba, prezesa Stali Gorzów Tomasz Bukartyka, syna wraz z małżonką, Małgorzaty Domagały, wiceprezydent Gorzowa Wielkopolskiego.

Domagała i Kaczanowski o Bukartyku

- Najlepiej utrwalić ślad po człowieku, zostawiając znak pamięci w miejscu, które ten człowiek kochał najbardziej. Tablica poświęcona Romanowi Bukartykowi, którą odsłoniliśmy na gorzowskim stadionie żużlowym, jest takim znakiem. Bo żużel kochał on miłością wielką, oddawał mu serce jako kierownik drużyny i jako kibic – powiedziała wiceprezydent Małgorzata Domagała.

Następnie głos zabrał Jan Kaczanowski, inicjator tablicy, który w ciepłych słowach wspominał Romana Bukartyka, z którym wspólnie zasiadał w gorzowskiej radzie miasta.

- Pamiętajmy o tym ciepłym, życzliwym, pełnym energii wybitnym gorzowianinie – zaapelował przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski, inicjator powstania tej tablicy.

Na koniec wystąpił Stanisław Maciejewicz, który wrócił wspomnieniami do lat, kiedy cała drużyna gorzowskiej Stali spotykała się w domu Pana Romana.

Uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali Tomasz Bukartyk, Małgorzata Domagała oraz Jan Kaczanowski.

Roman Bukartyk

Roman Bukartyk to osoba bardzo dobrze znana i zasłużona dla miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Był cenionym działaczem sportowym i samorządowym. W latach 60. pełnił funkcję kierownika drużyny Stali Gorzów, zasiadał również w zarządzie klubu. Przez trzy kadencje pełnił także funkcję wiceprezesa Stilonu Gorzów ds. piłki nożnej. W 1978 roku był jednym z autorów awansu Stilonu Gorzów do II ligi. Ponadto w latach 1998-2010 był radnym Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Niezwykle lubiany i pomocny człowiek, wrażliwy na potrzeby innych. Zmarł 3 kwietnia br. w wieku 83 lat.

Otwarcie siłowni i klubów fitness. Te wysportowane zielonogó...

Otwarcie siłowni i klubów fitness. Te wysportowane gorzowian...

Wybory Miss AWF Gorzów od lat cieszą się popularnością u stu...

Dom i ogród Bartosza Zmarzlika

Tak mieszka mistrz Bartosz Zmarzlik. Zobaczcie jego dom i pr...

Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Kinicach i pierwszym treningu w Gorzowie w 2020 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

20240417_Dawid_Wygas_Wizualizacja_stadionu_Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska