Rosnąca inflacja i niskie stopy procentowe sprawiają, że szukamy bezpiecznej przystani dla naszego majątku

Materiał informacyjny Goldenmark
Udostępnij:
W salonie Goldenmark gorzowianie mogą nie tylko ulokować oszczędności w metalach szlachetnych, zabezpieczając tym samym zgromadzony kapitał, ale też obejrzeć wyjątkowe dzieła i rozpocząć budowanie prywatnej kolekcji.

Jeszcze do niedawna mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, zainteresowani zakupem metali szlachetnych czy diamentów, nie mieli w swoim mieście takiej fizycznej możliwości. Na te potrzeby odpowiedziała jednak firma Goldenmark - lider dystrybucji złota i srebra lokacyjnego w Polsce, działająca na rynku od 2010 roku, otwierając przy ulicy Chrobrego 37-38 salon, w którym na klientów czeka szeroka oferta produktów, zapewniających sposób na przenoszenie wartości w czasie.

- Każdy moment jest dobry, żeby pomyśleć o lokacie i bezpieczeństwie kapitału. Zwłaszcza jednak teraz warto zainteresować się metalami szlachetnymi. Jak pokazują bowiem nasze analizy, niskie stopy procentowe i inflacja sprawiają, że oszczędności trzymane na lokatach bankowych czy w obligacjach nie przynoszą już korzyści. Na drugim biegunie mamy fundusze akcyjne, które jednak charakteryzują się dużym ryzykiem utraty kapitału oraz zmiennością, a koszty zarządzania są bardzo wysokie i naliczane każdego roku. To wszystko skłania klientów do dodatkowych inwestycji m.in. w złoto i srebro, powszechnie postrzegane za bezpieczną przystań – mówi Piotr Dzwoniarkiewicz, menedżer salonu Goldenmark w Gorzowie Wielkopolskim, specjalista ds. Private Banking.

Tu podaj tekst alternatywny

Z badań przeprowadzonych przez Goldenmark wynika, że ponad 70% klientów ceni przede wszystkim stabilną wartość złota, traktując zakup tego metalu jako bezpieczną lokatę kapitału. Podobny odsetek kupuje złoto, by zdywersyfikować swój portfel oszczędności. Ponad 60% osób kupuje kruszec, by czerpać radość z posiadania czegoś trwałego i ponadczasowego, a niemal połowa badanych lubi posiadać piękne rzeczy o określonej wartości.

- Nasi klienci chętnie dywersyfikują swój portfel, lokując kapitał zarówno w złoto, jak i srebro. Obserwujemy stały, stabilny wzrost zainteresowania sztabkami i monetami i to właśnie fizyczne kruszce są w naszej opinii najbezpieczniejszą formą lokowania kapitału. Zakładamy, że minimum 10-15% dobrze zdywersyfikowanego portfela powinny stanowić metale szlachetne – tłumaczy Piotr Dzwoniarkiewicz z Goldenmark.

Tu podaj tekst alternatywny

Podobnie rzecz się ma z diamentami.

- Kamienie szlachetne, a przede wszystkim diamenty, zaczynają być postrzegane jako dobry nośnik majątku. Biorąc pod uwagę ostatni rok, mogą także okazać się znakomitą inwestycją. Rośnie zainteresowanie kamieniami o wysokich parametrach, które mają pełnić rolę uzupełniania portfela aktywów. Diament to świetna lokata kapitału, przede wszystkim w dłuższej perspektywie – zaznacza Piotr Dzwoniarkiewicz.

Tu podaj tekst alternatywny

Zbuduj wyjątkową kolekcję dla przyszłych pokoleń

Goldenmark od ponad dekady dostarcza produkty, których wspólnym fundamentem są wartości dla pokoleń. Od pewnego czasu do wyjątkowej oferty dołączyły także dzieła sztuki. Firma posiada rozbudowaną sieć salonów w prestiżowych lokalizacjach polskich miast, w których organizowane są cykle wystaw, wernisaży i spotkań, umożliwiających bezpośredni kontakt odbiorcy z artystą i jego dziełem.

- Sztuka jest również niezwykle szlachetnym sposobem przekazywania kolejnym pokoleniom nie tylko wartości materialnej, ale też intelektualnej, moralnej, duchowej i estetycznej. Wyselekcjonowana oferta oddaje różnorodność zjawisk artystycznych oraz indywidualnych wrażliwości naszych klientów – wyjaśnia Piotr Dzwoniarkiewicz.

Również w gorzowskim salonie można zacząć przygodę ze sztuką, a eksperci Goldenmark pomogą dokonać odpowiedniego wyboru świadomie i bez pośpiechu.

- Proponujemy profesjonalną pomoc w stawianiu pierwszych kroków oraz rozwoju prywatnej kolekcji. Wierzymy, że może ona zacząć się od pustej ściany oraz poszukiwania nowych wrażeń i różnorodności. Unikatowe zbiory budujemy i wzbogacamy poprzez dostęp do dzieł uznanych artystów. Wprowadzamy również, premierowo, na polski rynek sztuki wybranych twórców o ogromnym dorobku artystycznym i akademików – wylicza Piotr Dzwoniarkiewicz.

Tu podaj tekst alternatywny

Goldenmark dokłada starań, by ułatwić odbiór sztuki, pokazać, że nie jest hermetyczna i niezrozumiała dla odbiorcy. Dlatego bardzo ważnym elementem w działaniach firmy jest edukacja, realizowana zarówno poprzez wydawnictwa firmy, jak i przez kontakt z szeroką ofertą i ekspertami.

Odwiedź salon Goldenmark w Gorzowie Wielkopolskim już dziś i rozpocznij budowanie opartego na nieprzemijających wartościach majątku i wyjątkowych kolekcji dla przyszłych pokoleń. Salon przy ulicy Chrobrego 37-38 działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-17, z wyjątkiem środy, gdy godziny otwarcia to 11-19. Od 2 listopada godziny otwarcia zmienią się: od poniedziałku do czwartku salon będzie czynny od 10 do 18, a w piątek od 9 do 17.

Więcej informacji na naszej stronie: https://goldenmark.com/pl/content/gorzow-wielkopolski

Tu podaj tekst alternatywny

Dodaj ogłoszenie