Rozgrywki ligowe w pełni

Wiesław Zdanowicz
Tenis stołowy. Sprawdź tabelę!

Po ostatniej porażce w Zielonej Górze z ZKS-em Drzonków, przed meczem szóstej rundy z ŻSTS Żagań w zespole Jofrakudy Świebodzin nastąpiła pełna mobilizacja i chęć wygrania rywalizacji.

Przebieg meczu to wspaniały początek. Świebodzinianie wygrywają w pierwszych czterech pojedynkach i prowadzą 4:0. W kolejnych są gry parami. Na pierwszym stole grają D. Franc i S. Starszak. Po dwóch setach dobrej gry wygrywają dwa do zera, ale w kolejnych setach oddają pole gry przeciwnikom i przegrywają ten pojedynek 3:2. Druga para, M. Szwer i R. Żelengowski, to totalny atak naszych i wygrane 3:0, a na tablicy wynik 5:1. Kolejne dwa pojedynki i po pięciu setowych pojedynkach górą byli goście (na tablicy wynik 5:3). W kolejnych sześciu pojedynkach odnotowujemy już pięć wygranych i jeden przegrany.

Punkty dla Jofrakudy zdobyli: Marek Szwer i Radosław Żelengowski (po 3,5), Szymon Starszak (2), Dariusz Franc (1). KS Jofrakuda wygrała mecz 10:4.

Pozostałe pojedynki w rundzie: Dziesiątka Nowa Sól -Tęcza Krosno Odrzańskie 3:10, Spójnia Ośno Lub. - Witniczanin Witnica 8:10.

Zaległy mecz V ligi

W poniedziałek 21 listopada trzecia drużyna Jofrakudy rozegrała zaległy mecz z UKS-em Czarni Żagań. Nasi w tym meczu zagrali bardzo dobrze i przy wyrównanych pojedynkach ostatecznie wygrali 10:8.

Najbardziej cieszy dobra postawa najmłodszych zawodników, którzy zdobywają punkty. Igor Franc wygrał dwa pojedynki meczowe a Oskar Dawidowicz zdobył pierwsze pół punktu grając w grach parami z Grzegorzem Siedleckim. Starsi zawodnicy też nie zawiedli. Grzegorz Siedlecki wygrał wszystkie pojedynki i zdobył 4,5 pkt., natomiast Stanisław Dawidowicz wywalczył dla drużyny 4 pkt.