ROZKŁAD JAZDY MZK w Zielonej Górze. Sprawdź, co zmieni się w rozkładzie jazdy od 1 września

red
Sprawdź, co zmieni się w rozkładzie jazdy MZK w Zielonej Górze. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Rozkład jazy MZK w Zielonej Górze zmieni się od 1 września. Spowodowane jest to rozpoczynającym się rokiem szkolnym Jakie zmiany zostaną wprowadzone w kursowaniu autobusów? Sprawdźcie, jak będzie wyglądać rozkład jazdy MZK w Zielonej Górze od września 2018 roku.

Miejski Zakład Komunikacji wprowadza od 1 września 2018 roku następujące zmiany w kursowaniu autobusów:

 • 1. Na trasy wracają autobusy szkolnych linii autobusowych nr 4, 7 i 39 oraz kurs linii oraz kurs linii 0 realizowany o godzinie 14:10 z przystanku „Chemiczna” do ulicy Botanicznej.
 • 2. Autobusy linii numer 9 i 44 będą realizowały kursy szkolne ulicą Św. Cyryla i Metodego. Autobus linii nr 9 kursem o godzinie 6:26 z ulicy Batorego przez Jędrzychów dojedzie do Barcikowic, następnie o godzinie 07:20 wykona kurs szkolny z Barcikowic przez Jędrzychów do ulicy Batorego.
 • 3. Autobusy linii nr 0 i 80 w dni robocze będą jeździły według rozkładu jazdy oznaczonego jako: „Poniedziałek – piątek oprócz letnich wakacji szkolnych”.
 • 4. Zlikwidowane zostaną wieczorne zajazdy linii nr 1 i 9 przez działki w Jędrzychowie.

ROZKŁAD JAZDY MZK w Zielonej Górze. Sprawdź, co zmieni się w...

Ponadto realizując ustalenia z Urzędem Miasta od 1 września 2018 r. na wniosek Urzędu zostaną wprowadzone następujące zmiany w kursowaniu autobusów:

 • 1. Linia nr 2:
  Zostaje wprowadzona minutowa korekta rozkładu jazdy wraz ze zwiększeniem ilości kursów realizowanych do Przylepu.
 • 2. Linia nr 9:
  Zostaje wprowadzona minutowa korekta rozkładu jazdy. Wybrane kursy tej linii będą realizowane do Łężycy.
 • 3. Zmiana trasy linii nr 11:
  Od 1 września autobusy tej linii pojadą następującą trasą:
  Wyczółkowskiego – Al. Wojska Polskiego – Boh. Westerplatte – Dworzec PKP – Wyspiańskiego
  Wspólnie z autobusami linii nr 21 autobusy linii 11 będą zapewniały 30 minutową częstotliwość kursów z centrum do Uniwersytetu przy Al. Wojska Polskiego.
  Raculka na wnioski mieszkańców w dalszym ciągu będzie obsługiwana wybranymi kursami linii nr 20.
 • 4. Korekta rozkładu jazdy linii Z19:
  Na wnioski pasażerów zostają zmienione odjazdy z przystanku Rajska z godziny 6:14 na 6:09 i z godziny 17:04 na 16:54.

Informacje o kursowaniu autobusów można uzyskać pod numerem telefonu 68-45-20-450 wew. 43 w godzinach od 7.00 do 14.30 lub na stronie internetowej pod adresem www.mzk.zgora.pl.

Darmowe przejazdy autobusami dla uczniów. Już od 1 września 2018

26 czerwca 2018 roku zielonogórscy radni przyjęli uchwałę dotyczącą bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. Skorzystają z tej możliwości uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do końca roku szkolnego, w którym uczeń kończy 20. rok życia - na podstawie ważnej e-karty, wydanej przez MZK lub legitymacji szkolnej.

Co należy zrobić, jak podejdzie do ucznia kontroler?
Wystarczy, że pokaże on legitymację szkolną lub ważną e-kartę, na której zapisana zostanie ulga. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli ważność legitymacji szkolnej się skończy, należy kartę uaktualnić.

Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Zielona Góra uprawnienia do korzystania z bezpłatnych przejazdów na podstawie niniejszej uchwały przysługują:

1) dzieciom do lat 7
na podstawie oświadczenia o wieku dziecka osoby opiekującej się nim w czasie podróży;

2) uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych do końca roku szkolnego, w którym uczeń kończy 20 roku życia
na podstawie ważnej e-karty, wydanej przez MZK w oparciu o ważną legitymację szkolną albo na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

Ad1)
Zapraszamy rodziców dzieci do wyrabiania e-kart w punktach sprzedaży biletów – na podstawie dokumentu ze zdjęciem i wypełnionego wniosku o wydanie e-karty. Rodzice lub opiekunowie dzieci, które mają już e-karty wystarczy, że przyjdą i oświadczą, że dziecko jeszcze do szkoły nie chodzi i zostanie na e-karcie dziecka zapisane uprawnienie do bezpłatnych przejazdów.
Dzieci do lat 7 mogą również jechać za darmo na podstawie oświadczenia o wieku dziecka osoby opiekującej się nimi w czasie podróży.

Ad2)
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wyrabiania e-kart w punktach sprzedaży biletów – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej i wypełnionego wniosku o wydanie e-karty. Uczniowie, którzy maja e-kartę wystarczy, że przyjdą z ważną legitymacją szkolną i zostanie im zapisane uprawnienie do bezpłatnych przejazdów na okres ważności legitymacji szkolnej-nie będą musieli mieć legitymacji szkolnej podczas kontroli biletów.
Uczniowie mogą również jeździć tylko na podstawie ważnej legitymacji szkolnej-muszą wtedy mieć legitymację zawsze ze sobą.
Uczeń mają prawo do bezpłatnych przejazdów do końca roku szkolnego w którym kończy 20 roku życia.

3) uczniom dziennych szkół policealnych na podstawie ważnej e-karty, wydanej przez MZK w oparciu o ważną legitymację szkolną lub na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

Ad1)
Zapraszamy uczniów szkół policealnych do wyrabiania e-kart w punktach sprzedaży biletów – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej i wypełnionego wniosku o wydanie e-karty. Uczniowie, którzy maja e-kartę wystarczy, że przyjdą z ważną legitymacją szkolną i zostanie im zapisane uprawnienie do bezpłatnych przejazdów na okres ważności legitymacji szkolnej-nie będą musieli mieć legitymacji szkolnej podczas kontroli biletów.

Uczniowie mogą również jeździć tylko na podstawie ważnej legitymacji szkolnej-muszą wtedy mieć legitymację zawsze ze sobą.
Powyższe uprawnienie dotyczy uczniów szkół policealnych, którzy ukończyli 20 lat.

SPRAWDŹ TAKŻE:
420 zł. Tyle możesz zapłacić kary w MZK. Za co możesz dostać mandat w MZK w Zielonej Górze? Sprawdź! [CENNIK]

WIDEO: Nowe autobusy MZK

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie