Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczynamy przegląd zielonogórskich poradni specjalistycznych

Redakcja
www.sxc.hu
- Każdy przypadek choroby zaczyna się tak samo. To jak się skończy, zależy od diagnozy i sposobu leczenia - mówi EWA MAŁECKA, pielęgniarka koordynująca pracę części poradni przyszpitalnych, mieszczących się przy Podgórnej 46.

- Jak działają poradnie przyszpitalne?
- Każda w ramach konkretnego oddziału, którego ordynator jest szefem danej poradni, oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Oznacza to, że chcąc się zarejestrować, trzeba mieć skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Nieważne jest miejsce zamieszkania pacjenta. Liczy się to, żeby skierowanie wystawił mu lekarz czy ośrodek mający umowę z NFZ, a nie gabinet oferujący prywatne usługi(…).

- Długo oczekuje się na przyjęcie?
- Kolejki są do wszystkich lekarzy. Ale do niektórych specjalistów czeka się dwa tygodnie, góra miesiąc. Do innych nawet i pół roku. Przykładowo u nas trudno dostać się do poradni gastrologicznej, gastroenterologicznej, endokrynologicznej i cukrzycowej. Wynika to z tego, że kontrakt z Funduszem jest mały, a zapotrzebowanie ogromne (…).

Więcej o funkcjonowaniu poradni przyszpitalnych dowiesz się w poniedziałek, 9 maja w nowym cykl artykułów, w którym przyjrzymy się tym placówkom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska