Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozrasta się strefa inwestycyjna w Gubinie. Nowa hala zapewni nawet 1000 miejsc pracy!

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 16 lat
Gubin rozwija się w szybkim tempie. Na tyle szybkim, że konieczne jest rozszerzenie strefy inwestycyjnej. Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa kolejnej hali produkcyjnej, gdzie zatrudnienie znajdzie około 1000 osób. Ponadto powstaną drogi dojazdowe.

Gubin pod względem przemysłowym w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko. Przy polsko-niemieckiej granicy pojawiają się nowi inwestorzy, a "starzy" rozwijają się. Najlepszym przykładem jest firma Tekra, która w zeszłym roku otworzyła kolejną - już siódmą - halę produkcyjną!

Nowy inwestor w Gubinie i większa strefa inwestycyjna

Burmistrz Gubina, Bartłomiej Bartczak nie ukrywa, że często rozmawia z potencjalnymi inwestorami z Polski i zza granicy. Zainteresowanie gubińskimi terenami jest na tyle duże, że miasto planuje rozszerzenie strefy inwestycyjnej i wybudowanie dróg dojazdowych (wraz z dwoma rondami). Jest to też związane z nowym inwestorem, który w tym roku ma ruszyć z budową hali produkcyjnej, dzięki której pojawi się nawet 1000 nowych miejsc pracy. Nowym zakładem ma zarządzać inwestor zza granicy.

- Czekamy na dokumentację, związaną z uzbrojeniem terenów inwestycyjnych - mówi burmistrz Bartczak. - Nowa hala produkcyjno-magazynowa ma mieć 120 tys. mkw. Myślę, że w tym roku ruszy budowa zarówno dróg dojazdowych z dwoma rondami, jak i wielkiego zakładu. Jeśli chodzi o drogę, to będzie ona przebiegać w połowie naszej strefy ekonomicznej.

Czy strefa inwestycyjna w Gubinie się powiększa? - Tak i nie, ponieważ obecnie całe miasta są strefą ekonomiczną. Już nie ma znaczenia, gdzie inwestor zainwestuje. Dla firm liczy się przede wszystkim połączenie komunikacyjne i dostęp do ważnych dróg - wyjaśnia burmistrz Gubina.

Więcej inwestorów wkrótce?

Burmistrz Bartczak mówi, że każdy inwestor jest na wagę złota. Nie tylko w samym Gubinie.

- Patrzymy również na to, co się dzieje w Guben. Tam powstaje zakład firmy Rock Tech Lithium Inc. To instalacja do produkcji wodorotlenku litu przeznaczonego do baterii samochodowych - opowiada Bartczak. - Rozmawiałem z przedstawicielami firmy, którzy dopytywali, czy w Gubinie są mieszkańcy gotowi do pracy w takim zakładzie.

Kolejni inwestorzy szykują się do ulokowania się w Gubinie?

- Bardzo często spotykam się z potencjalnymi inwestorami. Prowadzimy rozmowy, ale dopóki nie pojawią się konkrety, to nie ma o czym mówić - podkreśla B. Bartczak. - Mogę jednak potwierdzić, że jest różne firmy są zainteresowane gubińskimi terenami.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska