Rusza krucjata modlitewna pro-life. Zielonogórscy Rycerze Niepokalanej będą się modlić dla życia przez okres Wielkiego Postu

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Chętni będą się modlić od 17 lutego do 28 marca. Konrad Kozłowski/PolskaPress
Rycerstwo Niepokalanej, które działa przy konkatedrze świętej Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, rozpoczyna krucjatę modlitewną pro-life. Chętni będą modlić się przez 40 dni. Dla życia.

Krucjata modlitewna, którą rozpoczynają Rycerze Niepokalanej na co dzień działający przy zielonogórskiej konkatedrze, trwać będzie od Środy Popielcowej - 17 lutego, do Niedzieli Palmowej, która w tym roku przypada 28 marca.

Akcję nazwano "40 dniami dla Życia". Jaki jest jej cel? Tak tłumaczą to inicjatorzy i koordynatorzy wydarzenia: "Celem krucjaty jest modlitwa o nawrócenie zwolenników aborcji oraz ratowanie dzieci nienarodzonych i ich matek".

Różaniec, lektura Biblii, koronka do Miłosierdzia Bożego

Inicjatorzy zachęcają, by wybrać jedną lub wiele godzin w tym okresie i pomodlić się w intencji obrony życia.

- Można ofiarować różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Biblii, adorację Najświętszego Sakramentu lub inną dowolną modlitwę - przekonują jeszcze.

Wideo: zmiany w lubuskich parafiach:

Modlić się całą wyznaczoną godzinę

Najważniejsze według inicjatorów jest to, by modlić się przez całą zadeklarowaną godzinę. Na akcję obowiązują zapisy telefoniczne lub mailowe. Dlaczego? Zapytaliśmy o to pomysłodawców akcji.

- Trzeba się zapisać, podać nam godzinę lub godziny, w których będzie się modlić - wyjaśnia pani Elżbieta z Rycerstwa Niepokalanej przy zielonogórskiej konkatedrze.

- Bo chcemy stworzyć ciąg modlitewny. Musimy być pewni, że w każdej godzinie (a będziemy się modlić przez 40 dni całodobowo) pojawi się osoba, która tę modlitwę odmówi.

Modlitwa nawet w środku nocy

- Są takie osoby, które podjęły się tego bardzo trudnego zadania i zapełniły godziny nocne - zapewnia pani Elżbieta. I dodaje, że one się modlą, kiedy dla innych jest to czas spokojnego snu.

Wideo

Dodaj ogłoszenie