Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rusza międzynarodowy festiwal TransVOCALE. Słubice i Frankfurt nad Odrą zamienią się w muzyczne sceny

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
17. edycja festiwalu pokazuje, jak ważna jest muzyka w życiu każdego człowieka i jak bardzo przyczynia się do transgranicznego porozumienia między kulturami.
17. edycja festiwalu pokazuje, jak ważna jest muzyka w życiu każdego człowieka i jak bardzo przyczynia się do transgranicznego porozumienia między kulturami. materiał organizatora
Festiwal, który odbywa się od 18. do 20.11. w „Słubfurcie” – czyli dwumieście Słubice i Frankfurt nad Odrą, jest już stałym elementem scen piosenki autorskiej i muzyki świata po obu stronach Odry. 17. edycja festiwalu pokazuje, jak ważna jest muzyka w życiu każdego człowieka i jak bardzo przyczynia się do transgranicznego porozumienia między kulturami. To prawdziwe muzyczne żniwa dla wielbicieli różnorodnych gatunków muzycznych.

Początek w Niemczech

Uroczysta inauguracja wydarzenia nastąpi w czwartek 18.11 o godz. 19. w Kleist Forum qe Frankfurcie nad Odrą. Po niej wystąpią artyści i zespoły: „The bridge is over”, „Rasga Rasga”, „Knyphausen & Schumacher” oraz „Gundermann & Müller”. W piątek 19.11. część działań przeniesie się także do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury (SMOK). O godz. 19. wystąpi tam „Brevki” z autorskim projektem Pauliny Solskiej i Grzegorza Kruszakina. Z czasem do projektu dołączali kolejni lubuscy muzycy i dziś zespół funkcjonuje w składzie sześcioosobowym.

Ich muzyka oscyluje wokół klimatu akustycznego pop-rocka.

O 20.30 zaprezentuje się Rasm Almashan – unikalna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich w nowoczesnych aranżacjach. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. O 22. wystąpi zespół „Linia Nocna” - duet elektroniczny, który tworzą Monika „Mimi” Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 r. singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. Dziś klip do utworu ma ponad milion wyświetleń na YouTubie i został wykorzystany w ogólnopolskiej kampanii jednego z wiodących banków w Polsce.

Zielonogórzanka na scenie

W sobotę 20.11. o 19. na scenie w SMOK-u pojawi się zielonogórzanka Natalia Iwaniec z zespołem. To nie tylko wokalistka, ale również podróżniczka, nauczycielka języka angielskiego oraz absolwentka szkoły muzycznej w klasie skrzypiec i fagotu. Od najmłodszych lat związana z zielonogórskim studiem piosenki „Erato”. Uczestniczka wielu festiwali (m.in. Festiwalu Anny German, Festiwalu Piosenki Rosyjskiej), konkursów piosenki aktorskiej oraz talent show (Bitwa na głosy, The Voice of Poland). O 20.30 solo wystąpi Igor Herbut, a o 22. zespół „Cheap Tobacco” z mocnym współczesnym brzmieniem rocka pokolenia 30-latków. Zaśpiewa Natalia Kwiatkowska, która czterokrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Od 2010 roku, w którym powstał zespół, grany materiał jest w pełni autorski, tworzony z kompozycji Roberta Kapkowskiego, Michała Bigulaka, Bartka Kołodziejskiego i wokalistki, a zarazem autorki tekstów, Natalii Kwiatkowskiej. Wstępy płatne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska