Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rusza nabór do przedszkoli w Gorzowie. Będzie nowa placówka i rekordowa liczba miejsc dla dzieci!

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
1 marca rozpocznie się rekrutacja do gorzowskich przedszkoli. Nabór potrwa do 12 marca.
1 marca rozpocznie się rekrutacja do gorzowskich przedszkoli. Nabór potrwa do 12 marca. Pexels
Od najbliższego poniedziałku rodzice mogą zapisywać swoje dzieci do przedszkoli w Gorzowie. W tym roku miasto przygotowało ponad 1200 miejsc. Najwięcej, bo około 1000 dla trzylatków. Setka maluchów zostanie przyjęta do nowej placówki na osiedlu Europejskim.

Nabór do przedszkoli w Gorzowie rozpocznie się 1 marca i będzie prowadzony drogą elektroniczną. Aby zapisać dziecko do danej placówki trzeba wejść na stronę internetową www.eurzad.gorzow.pl i złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego.

Więcej miejsc i nowe przedszkole

W tym roku w gorzowskich przedszkolach zabezpieczono dla maluchów rekordową liczbę miejsc. Aż 100 znajdzie się w nowej placówce, która powstaje przy ulicy Londyńskiej na osiedlu Europejskim. Do dyspozycji dzieci oddane zostaną tam 4 przestronne sale wyposażone w odpowiedni sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne. W przedszkolu znajdzie się także wygodna szatnia oraz zaplecze kuchenne dostosowane do przygotowywania śniadań oraz wydawania obiadów, które mają być dostarczane przez firmę cateringową. Przy placówce powstanie natomiast bezpieczny plac zabaw.

Najpierw rekrutacja, a później weryfikacja

Rekrutacja będzie trwała do 12 marca. 22 marca rozpocznie się natomiast weryfikacja wniosków złożonych przez rodziców. Ta potrwa do 7 kwietnia. Dzień później, czyli 8 kwietnia ogłoszone zostaną listy maluchów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej placówki.

  • Od 9 do 15 kwietnia rodzice dzieci zakwalifikowanych będą musieli pisemnie potwierdzić wolę zapisu dziecka do danej placówki
  • Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się od 29 kwietnia do 5 maja

O kolejności przyjęć zadecydują konkretne kryteria

W pierwszej kolejności do miejskich placówek przyjmowane będą dzieci z rodzin wielodzietnych, samotnie wychowywane przez jednego z rodziców lub opiekunów, dzieci z niepełnosprawnościami lub dzieci, których rodzice lub rodzeństwo są niepełnosprawni. W kolejnym etapie naboru, czyli wtedy, gdy dana placówka będzie miała jeszcze wolne miejsca pod uwagę brane będą kryteria dodatkowe.

  • Dzieci korzystające z pełnej oferty przedszkola
  • Dzieci, których oboje rodzice lub prawni opiekunowie pracują lub studiują w trybie dziennym

Zaszczepione dzieci łatwiej dostaną się do przedszkola

W tym roku wśród takich dodatkowych kryteriów znalazło się również to dotyczące szczepień. Maluchy z kompletem obowiązkowych szczepień otrzymają 20 dodatkowych punktów ułatwiających dostanie się do samorządowej placówki. Co ważne - dodatkowo punktowane będą również dzieci, które zostały zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych.

Zobacz także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska