MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszył konkurs Lubuskie Wawrzyny. Można już zgłaszać prace

Agnieszka Linka
Agnieszka Linka
WiMBP w Zielonej Górze oraz WiMBP w Gorzowie Wlkp. zapraszają do udziału w 28. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki, 17. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy. W tym roku Wawrzyny Lubuskie wzbogacone zostaną o Nagrodę Czytelników.Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 21 stycznia 2022 r.
WiMBP w Zielonej Górze oraz WiMBP w Gorzowie Wlkp. zapraszają do udziału w 28. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki, 17. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy. W tym roku Wawrzyny Lubuskie wzbogacone zostaną o Nagrodę Czytelników.Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 21 stycznia 2022 r. WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze/FB
Rozpoczął się nabór prac literackich, popularnonaukowych oraz naukowych do 28. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki i 17. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy. W tym roku nie będzie kategorii dziennikarskiej, za to pojawił się nowy wariant - nagroda czytelników. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21 stycznia 2022 r.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim ogłosiły nabór prac literackich, popularnonaukowych oraz naukowych do 28. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki i 17. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy.

Tym razem nagrody będą wręczane w dwóch kategoriach. Statuetki otrzymają literaci i naukowcy. Nowością będzie nagroda czytelników. Galę konkursu zaplanowano na 24 lutego.

O Wawrzyn literacki mogą ubiegać się autorzy związani z województwem lubuskim i twórcy książek wydanych w lubuskich oficynach. W tej kategorii przyznane zostaną dwa Wawrzyny - za prozę i poezję. Będą też inne nagrody.

Wawrzyn naukowy promuje książki naukowe i popularno-naukowe o tematyce regionalnej np. historycznej, społecznej czy przyrodniczej.

- Zostanie przyznane Srebrne Sokole Pióro - nagroda za debiut, będą też dyplomy honorowe za całokształt twórczości oraz dyplom za walor edytorski książki - mówi Agnieszka Ginko – Humphries, sekretarz Lubuskich Wawrzynów.

W tym roku organizatorzy zrezygnowali z Wawrzynu Dziennikarskiego. Będzie za to nagroda czytelników. Wszystkie książki zgłoszone do konkursu spełniające warunki formalne będą uczestniczyły w głosowaniu, które odbędzie się w formie online. Szczegóły będą podane na stronie www Lubuskich Wawrzynów oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida.

Zgłoszenia książek wydanych w 2021 roku przyjmuje główny organizator, czyli Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9 (II piętro – sekretariat). Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 21 stycznia 2022 r.

- Warunkiem zgłoszenia książek do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i Naukowego jest dostarczenie osobiście lub pocztą 3 egzemplarzy publikacji -mówi Anita Lange Fijołek, sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Naukowego. - Nie mogą to być pozycje zbiorcze.

Na przesyłce należy pamiętać o dopisku „Lubuskie Wawrzyny” oraz określeniu kategorii konkursu.

Szczegółowe informacje o Konkursie Lubuskie Wawrzyny 2021, warunki uczestnictwa, deklaracje oraz Regulaminy można znaleźć na stronie internetowej wawrzyny.norwid.net.pl.

ZOBACZ TEŻ: Premiera powieści - Wendyjska winnica Winne miasto - autorka: Zofia Mąkosa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska