Ruszył remont Walczaka i Borowskiego w Gorzowie [ZMIANY KOMUNIKACYJNE]

Redakcja
Wjazd w ulicę Walczaka został już zablokowany. Ruszył remont.
Wjazd w ulicę Walczaka został już zablokowany. Ruszył remont. Artur Szymczak
Udostępnij:
W poniedziałek (25 lipca) chwilę po godzinie 9.00 drogowcy zaczęli ustawiać znaki zakazujące wjazdu w ulicę ul. Walczaka. Ruszył jej remont. Około godziny 12.00 miała zostać zamknięta ulica Borowskiego, która również będzie remontowana.

W związku z remontem ulicy Walczaka wyznaczono objazdy. - Ruch będzie przekierowany na ulicę Sikorskiego, a następnie Teatralną, objazdem na ulicę Podmiejską i Pomorską. Tam będzie koniec objazdu do ulicy Walczaka. Istotną zmianą jest też to, że na czas remontu ulica szkolna będzie dwukierunkowa - mówi Krzysztof Kropiński z biura miejskiego inżyniera ruchu.

Wąskim gardłem może okazać się ulica Teatralna, na której już tworzą się korki. Prace na ulicy Walczaka zostaną wykonane kompleksowo. Będzie wykonana nowa nawierzchnia, nowe torowisko na ulicy Warszawskiej, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, nowa sygnalizacja świetlna. Ponadto na ulicy Walczaka zostanie wymieniony wodociąg.

Ulica Borowskiego nie będzie przejezdna na odcinku od ulicy Wyszyńskiego do Dąbrowskiego. Cała droga zostanie przebudowana, położony zostanie nowy dywanik asfaltowy i wyremontowane będą dwa mostki na rzece Kłodawka.

Podobnie pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z tym, że trasy autobusów ulegną zmianie, a linie tramwajowe nr 1 i 3 zostaną czasowo zawieszone. Na trasie Zakład Energetyczny - Silwana funkcjonować będzie komunikacja zastępcza.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Gorzowie:

Linie autobusowe 107, 113, 114, 122, 124, 125, 126, 501 zostaną skierowane na trasy objazdowe, i tak:

a) linia autobusowa 107 i 125:
- w kierunku Działkowców/Dekerta-Szpital od skrzyżowania ulic Chrobrego i Sikorskiego pojadą ul. Sikorskiego, ul. Cichońskiego, ul. Teatralną do Ronda Santockiego i dalej pojadą ul. Podmiejską i Pomorską do Ronda Ofiar Katynia, od Ronda Ofiar Katynia autobusy powrócą na swoje stałe trasy jazdy.

Zobacz też: Lubuskie czarne punkty. Te miejsca lepiej omijać [MAPA]

Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Sikorskiego” (przy ul. Sikorskiego za skrzyżowaniem z ul. Pionierów), „Teatralna” (przy ul. Teatralnej za skrzyżowaniem z ul. Ogrodową), „Rondo Santockie” (przy ul. Podmiejskiej przed skrzyżowaniem z ul. Uskok/Uroczą), „Park Kopernika” (przy ul. Pomorskiej przed wyjazdem ze stacji paliw NEO).

- w kierunku Centrum od Ronda Ofiar Katynia pojadą ulicami Pomorską, Podmiejską do Ronda Santockiego, ul. Teatralną, ul. Cichońskiego i ulicą Sikorskiego dojadą do skrzyżowania ulic Sikorskiego z ulicą Chrobrego, gdzie skręcą w lewo i od przystanku „Katedra” powrócą na swoje stałe trasy.

Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Park Kopernika” (przy ul. Pomorskiej za Rondem Ofiar Katynia na wysokości posesji 2-2A), „Pomorska” i „Okólna” (jak dla linii 113 i 114), „Rondo Solidarności” (przy ul. Podmiejskiej na wysokości posesji nr 13-15), „Rondo Santockie” (przy ul. Podmiejskiej obok posesji nr 4) „Teatralna” (przy ul. Teatralnej na wysokości Teatru im. J. Osterwy).

b) linia autobusowa „113”
- w kierunku Rondo Sybiraków/Wawrów na skrzyżowaniu ulicy Wybickiego z ul. Chrobrego autobusy skręcą w ul. Chrobrego, dojadą do skrzyżowania ul. Chrobrego z ul. Sikorskiego następnie pojadą ul. Sikorskiego, ul. Cichońskiego, ul. Teatralną do Ronda Santockiego i dalej pojadą ul. Podmiejską do Ronda Solidarności. Od Ronda Solidarności autobusy powrócą na swoją stałą trasę jazdy.

Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Sikorskiego” (przy ul. Sikorskiego za skrzyżowaniem z ul. Pionierów), „Teatralna” (przy ul. Teatralnej za skrzyżowaniem z ul. Ogrodową), „Rondo Santockie” (przy ul. Podmiejskiej przed skrzyżowaniem z ul. Uskok/Uroczą), „Rondo Solidarności” (przy ul. Podmiejskiej za Rondem Solidarności w kierunku Wawrowa).

- w kierunku Centrum na Rondzie Solidarności skręcą w lewo i ul. Podmiejską dojadą do Ronda Santockiego, ul. Teatralną, ul. Cichońskiego i ulicą Sikorskiego dojadą do skrzyżowania ulic Sikorskiego i Chrobrego, ul. Chrobrego dojadą do skrzyżowania ul. Chrobrego z ul. Wybickiego gdzie skręcą w lewo i od ul. Wybickiego powrócą na swoje stałe trasy jazdy.
Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Rondo Solidarności” (przy ul. Podmiejskiej za Rondem Solidarności na wysokości posesji 13-15), „Rondo Santockie” (przy ul. Podmiejskiej obok posesji nr 4), „Teatralna” (przy ul. Teatralnej na wysokości Teatru im. J. Osterwy) i „Arsenał” (przy ul. Chrobrego).

c) linia autobusowa 122
- w kierunku Janice/Czechów na skrzyżowaniu ulicy Wybickiego z ul. Chrobrego autobusy skręcą w ul. Chrobrego, dojadą do skrzyżowania ul. Chrobrego z ul. Sikorskiego następnie pojadą ul. Sikorskiego, ul. Cichońskiego, ul. Teatralną do Ronda Santockiego, na Rondzie Santockim skręcą w prawo i od przystanku „Parkowa” powrócą na swoje stałe trasy jazdy.
Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Sikorskiego” (przy ul. Sikorskiego za skrzyżowaniem z ul. Pionierów), „Teatralna” (przy ul. Teatralnej za skrzyżowaniem z ul. Ogrodową).

- w kierunku Centrum na Rondzie Santockim skręcą w ul. Teatralna i dalej ul. Cichońskiego ul. Sikorskiego dojadą do skrzyżowania ulic Sikorskiego z ulicą Chrobrego, gdzie skręcą w ul. Chrobrego, dojadą do skrzyżowania ul. Chrobrego z ul. Wybickiego i od ul. Wybickiego powrócą na swoje stałe trasy jazdy.
Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Teatralna” (przy ul. Teatralnej na wysokości Teatru im. J. Osterwy) i „Arsenał” (przy ul. Chrobrego).

d) linia autobusowa 124
- w kierunku Ustronie/Prefadom na skrzyżowaniu ulicy Wybickiego z ul. Chrobrego autobusy skręcą w ul. Chrobrego, dojadą do skrzyżowania ul. Chrobrego z ul. Sikorskiego następnie pojadą ul. Sikorskiego, ul. Cichońskiego, ul. Teatralną do Ronda Santockiego i dalej pojadą ul. Podmiejską i ul. Pomorską do Ronda Ofiar Katynia, od Ronda Ofiar Katynia autobusy powrócą na swoje stałe trasy jazdy.

Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Sikorskiego” (przy ul. Sikorskiego za skrzyżowaniem z ul. Pionierów), „Teatralna” (przy ul. Teatralnej za skrzyżowaniem z ul. Ogrodową), „Rondo Santockie” (przy ul. Podmiejskiej przed skrzyżowaniem z ul. Uskok/Uroczą), „Park Kopernika” (przy ul. Pomorskiej za wyjazdem ze stacji paliw NEO).

- w kierunku Centrum od Ronda Ofiar Katynia pojadą ulicami Pomorską, Podmiejską do Ronda Santockiego, następnie ulicą Teatralną, ul. Cichońskiego i dalej i ulicą Sikorskiego dojadą do skrzyżowania ulic Sikorskiego i Chrobrego, gdzie skręcą w prawo i ul. Chrobrego dojadą do skrzyżowania ul. Chrobrego z ul. Wybickiego i od ul. Wybickiego powrócą na swoje stałe trasy jazdy.

Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Park Kopernika” (przy ul. Pomorskiej za Rondem Ofiar Katynia na wysokości posesji 2-2A), „Pomorska” i „Okólna” (jak dla linii 113 i 114), „Rondo Solidarności” (przy ul. Podmiejskiej na wysokości posesji nr 13-15), „Rondo Santockie” (przy ul. Podmiejskiej obok posesji nr 4) „Teatralna” (przy ul. Teatralnej na wysokości Teatru im. J. Osterwy) i „Arsenał” (autobusowy przy ul. Chrobrego).

e) linia autobusowa 126
- w kierunku Dekerta-Szpital na skrzyżowaniu ulicy Wybickiego z ul. Chrobrego autobusy skręcą w ul. Chrobrego, dojadą do skrzyżowania ul. Chrobrego z ul. Sikorskiego następnie pojadą ul. Sikorskiego, ul. Cichońskiego, ul. Teatralną do Ronda Santockiego i dalej pojadą ul. Podmiejską i ul. Pomorską do Ronda Ofiar Katynia, następnie ul. Walczaka dojadą do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego gdzie skręcą w prawo i od przystanku „GLS” powrócą na swoje stałe trasy jazdy.

Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Sikorskiego” (przy ul. Sikorskiego za skrzyżowaniem z ul. Pionierów), „Teatralna” (przy ul. Teatralnej za skrzyżowaniem z ul. Ogrodową), „Rondo Santockie” (przy ul. Podmiejskiej przed skrzyżowaniem z ul. Uskok/Uroczą), „Park Kopernika” (przy ul. Pomorskiej za wyjazdem ze stacji paliw NEO).

- w kierunku Centrum na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Walczaka skręcą w ul. Walczaka i dojadą do Ronda Ofiar Katynia, od Ronda Ofiar Katynia pojadą ulicami Pomorską, Podmiejską do Ronda Santockiego, następnie ulicą Teatralną, ul. Cichońskiego i dalej ulicą Sikorskiego dojadą do skrzyżowania ulic Sikorskiego i Chrobrego, gdzie skręcą w ul. Chrobrego dojadą do skrzyżowania ul. Chrobrego z ul. Wybickiego i od ul. Wybickiego powrócą na swoje stałe trasy jazdy.
Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Widok” (przy ul. Walczaka), „Park Kopernika” (przy ul. Pomorskiej za Rondem Ofiar Katynia na wysokości posesji 2-2A), „Pomorska” i „Okólna” (jak dla linii 113 i 114), „Rondo Solidarności” (przy ul. Podmiejskiej na wysokości posesji nr 13-15), „Rondo Santockie” (przy ul. Podmiejskiej obok posesji nr 4) „Teatralna” (przy ul. Teatralnej na wysokości Teatru im. J. Osterwy i „Arsenał” (autobusowy przy ul. Chrobrego).

f) linia autobusowa nocna „501”
- w kierunku Ustronie na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego z ul. Cichońskiego skręci w ul. Cichońskiego i dalej ul. Teatralną do Ronda Santockiego i dalej pojadą ul. Podmiejską i Pomorską do Ronda Ofiar Katynia, od Ronda Ofiar Katynia autobusy powrócą na swoje stałe trasy jazdy.

Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Sikorskiego” (przy ul. Sikorskiego za skrzyżowaniem z ul. Pionierów), „Teatralna” (przy ul. Teatralnej za skrzyżowaniem z ul. Ogrodową), „Rondo Santockie” (przy ul. Podmiejskiej przed skrzyżowaniem z ul. Uskok/Uroczą), „Park Kopernika” (przy ul. Pomorskiej za wyjazdem ze stacji paliw NEO).

- w kierunku Centrum od Ronda Ofiar Katynia pojadą ulicami Pomorską, Podmiejską do Ronda Santockiego, następnie ulicą Teatralną, ul. Cichońskiego i dalej ulicą Sikorskiego dojadą do skrzyżowania ulic Sikorskiego i Chrobrego, gdzie skręcą w ul. Chrobrego dojadą do skrzyżowania ul. Chrobrego z ul. Wybickiego i od ul. Wybickiego powrócą na swoje stałe trasy jazdy.
Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Park Kopernika” (przy ul. Pomorskiej za Rondem Ofiar Katynia na wysokości posesji 2-2A), „Pomorska” i „Okólna” (jak dla linii 113 i 114), „Rondo Solidarności” (przy ul. Podmiejskiej na wysokości posesji nr 13-15), „Rondo Santockie” (przy ul. Podmiejskiej obok posesji nr 4) „Teatralna” (przy ul. Teatralnej na wysokości Teatru im. J. Osterwy i „Arsenał” (autobusowy przy ul. Chrobrego).

g) linia autobusowa „114”
- w kierunku Rondo Sybiraków na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ul. Czereśniową pojedzie prosto ul. Piłsudskiego do skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Walczaka, gdzie skręcą w ul. Walczaka i dojadą do Ronda Ofiar Katynia od Ronda Ofiar Katynia pojadą ulicą Pomorską i od przystanku „Pomorska” powrócą na swoje stałe trasy.
Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Widok” (przy ul. Walczaka), „Park Kopernika” (przy ul. Pomorskiej za Rondem Ofiar Katynia na wysokości posesji 2-2A), „Okólna” (przy ul. Podmiejskiej za Rondem Solidarności).

- w kierunku Ustronie na Rondzie Ofiar Katynia skręci w lewo w ul. Walczaka do skrzyżowania ul. Walczaka z ul. Piłsudskiego gdzie skręcą w ul. Piłsudskiego i zatrzymają się na przystanku „GLS”, następnie pojadą dalej ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Czereśniową gdzie powrócą na swoje stałe trasy.

Autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Park Kopernika” (przy ul. Pomorskiej za wyjazdem ze stacji paliw NEO) i „GLS” (przy ul. Piłsudskiego).

UWAGA!
1. Linie autobusowe na trasie objazdu zatrzymują się na wszystkich obecnie funkcjonujących przystankach oraz tych dodatkowo uruchomionych.

2. Przy przesiadkach z linii tramwajowej „2” na linię komunikacji zastępczej lub odwrotnie podróż można kontynuować na tym samym bilecie.

3. Z uwagi na spodziewane duże natężenie ruchu na trasach objazdowych mogą wystąpić zakłócenia w punktualnej realizacji rozkładu jazdy, dlatego aby dotrzeć do celu na czas proszę zaplanować sobie pewną rezerwę czasową i wyjechać kilka minut wcześniej.

4. Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowanie komunikacji miejskiej w czasie objazdu zamkniętych ulic Walczaka i Warszawskiej można kierować do
a) Sekcji Planowania Przewozów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. tel. 95 7287 811 lub 95 7287 812.
b) Kierownika Działu Dyspozycji Przewozów pod numerem telefonu 95 7287 819.
c) Do wszystkich osób odpowiedzialnych w firmie, których dane kontaktowe znajdują się w dziale KONTAKT na stronie www.mzk-gorzow.com.pl.

5.W związku z tym, iż autobusy będą pokonywały wspólnie bardzo długi odcinek trasy tj. od skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Chrobrego do Rondo Ofiar Katynia, to na tym odcinku będzie istniała możliwość dogodnej przesiadki pomiędzy poszczególnymi liniami autobusowymi.

6.Dogodnym miejscem na przesiadkę z linii tramwajowej nr „2” na autobus komunikacji zastępczej kursujący do pętli Silwana i odwrotnie jest przystanek „Zakład Energetyczny”.

7.Na czas objazdu zawieszone zostaną następujące przystanki autobusowe: „JAGIEŁŁY”, „PL. STAROMIEJSKI”, „MUZEUM” oraz wszystkie tramwajowe na odcinku Silwana – Katedra.

8.Prace remontowe na ul. Walczaka i ul. Warszawskiej z uwagi na duży zakres będą etapowane, w związku z powyższym w czasie trwania prac będą występowały zmiany w przebiegu linii autobusowych kursujących objazdem.

Informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej zaczerpnięto ze strony internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kajmax

Przez 3 lata prowadzono dyskusje w gazecie lubuskiej, w telewizji i radju jak tu zrobic wyjazd z ulicy szpitalnej ze skretem w prawo no i raptem w przeciagu 5 minut zalozono znaki i nareszcie mozna z LIDLA z ul szpitalnej wyjechac w prawo. Wielki sukces Pana Prezydenta i inż ruchu w Gorzowie Wlkp. ?????????

Jak tu Gorzow Wlkp moze sie rozwijac jak przez 3 lata nie mozna bylo zrobic takiej prostej zmiany, a przy okazji nalezaloby poszerzyc ten wyjazd o 2 metry i nareszcie po trzech latach byloby normalnie,

a tu trzeba bylo aż wielkiego remontu ul Walczaka zeby zmusic urzedasow do myslenia..

  Czytelnik Gazety Lubuskiej

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie