Rywale wysoko postawili poprzeczkę [WIDEO]

Redakcja
Doświadczenie Thomasa Kelatiego w decydujących momentach jest bezcenne dla zespołu Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Zielonogórzanie wygrali kolejny mecz w ekstraklasie. Pokonali Energę Czarnych Słupsk, jednak zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Goście zagrali dobre spotkanie i przez większość czasu prowadzili. W decydujących momentach odpowiedzialność na swoje barki wziął James Florence, który zdobył ważne punkty.

Roberts Štelmahers (trener Czarnych)

Jestem zadowolony z moich chłopaków. Zagrali dobry mecz. Przyjechaliśmy tu ze świadomością, że możemy wygrać to spotkanie, chociaż wiedzieliśmy z kim przyjdzie nam się zmierzyć. Dlaczego przegraliśmy? Jakieś nieoczekiwane straty w samej końcówce, może zabrakło trochę doświadczenia. Powiedziałem zawodnikom, żeby podnieśli głowy do góry, bo byli po meczu niezadowoleni. Trzeba iść dalej.

Artur Gronek (trener Stelmetu BC)

Obu zespołom należą się gratulacje, ponieważ stworzyliśmy bardzo dobre widowisko. Jestem zadowolony, że moi zawodnicy goniąc całą drugą połowę, przełamali końcówkę pojedynku. W efekcie wygraliśmy ostatnią kwartę jednym oczkiem i ta część meczu zadecydowała o ostatecznym rozrachunku. To było dość ciężkie starcie dla obu zespołów ze względu na skuteczność rzutów trzypunktowych. Obie drużyny miały mnóstwo otwartych rzutów, które nie wpadały do kosza. W trzeciej kwarcie mieliśmy zaledwie szesnaście procent skuteczności, a uważam, że mamy w zespole jednych z lepiej rzucających za trzy punkty zawodników w tym kraju. Uważam, że ekipa Energii Czarnych jest bardzo dobrym zespołem. Jeśli są w dobrej formie fizycznej to nie gra się przeciwko nim łatwo.

Następne spotkanie w ekstraklasie mistrzowie Polski zagrają już w środę. Do Zielonej Góry przyjedzie Polpharma Starogard Gdański. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety są dostępne tutaj: