Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rządowy węgiel w Szprotawie i Małomicach! Gminy zbierają wnioski od mieszkańców!

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
W Szprotawie i Małomicach gminy ruszają z programem umożliwiającym mieszkańcom zakup węgla w cenie 2 tys. zł za tonę. Trwa przyjmowanie wniosków. Samorządy będą go sprowadzać z dwóch punktów, wyznaczonych w woj. lubuskim, w Witnicy i Międzyrzeczu.

- Do tej pory w gminie Szprotawa wpłynęło 98 wniosków - nformuje Arkadiusz Zarzecki z Urzędu Miasta Szprotawa. - Zgodnie z założeniami Ustawy z 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, punktami wprowadzającymi do obrotu paliwo stałe są spółki Skarbu Państwa.
W przypadku województwa lubuskiego to Węglokoks S.A. oraz PGG S.A. Spółki te swoje punkty odbioru wskazują w dwóch lokalizacjach: w Międzyrzeczu i Witnicy.
- Jesteśmy na etapie procedowania umowy z jednym z tych podmiotów - dodaje A. Zarzecki. - Transport zakupionego przez gminę Szprotawa węgla będzie leżał w kompetencji gminy. Węgiel ma być przechowywany w miejscu wskazanym przez jeden z punktów sprzedaży opału. Z uwagi, iż w tym przypadku nie obowiązuje ustawa o PZP, więc preferowanym punktem ma być ten z odpowiednią infrastrukturą i doświadczeniem, tj. P.H.U. „AG-MAR” Agnieszka Szałęga ul. Rolna 2 w Szprotawie.

Kto i kiedy może złożyć wniosek?

  • Wniosek o zakup węgla może złożyć osoba fizyczna zamieszkująca w gospodarstwie domowym na rzecz, którego dokonywany jest zakup węgla.
  • Gospodarstwo domowe jest prowadzone na terenie miasta i gminy Szprotawa.
  • Jest uprawniona do otrzymania dodatku węglowego i nie dokonywała dotychczas zakupu węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż tys. zł i ilości co najmniej 1,5 tony w przypadku składania wniosku do 31 grudnia 2022 roku i 3 ton w przypadku składania wniosku po 1 stycznia 2023 roku.

Jakie dokumenty są wymagane? Co trzeba napisać we wniosku?

  • imię i nazwisko,
  • adres gospodarstwa domowego na rzecz którego dokonywany jest preferencyjny zakup węgla,
  • adres e-mail lub nr telefonu w celu kontaktu do umówienia terminu dostawy/odbioru węgla,
  • sortyment (węgiel orzech, groszek, miał węglowy) oraz ilość kupowanego węgla (nie więcej jak 1,5 tony na gospodarstwo domowe).
  • Stosowne informacje i oświadczenia (zawarte we wzorze wniosku).
  • Wniosek musisz podpisać.
  • Jeśli składając, wniosek nie podasz wymaganych informacji lub go nie podpiszesz, zostaniesz wezwany do uzupełnienia wniosku, co znacznie wydłuży procedurę zakupu.

Więcej informacji pod nr tel. 68 376 07 81

Czytaj również na naszym portalu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska