Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim. Ruszył proces...

  Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim. Ruszył proces Mirosława G. i Pawła N. Doprowadzili do śmierci nastolatka w Ciecierzycach [film]

  Zdjęcie autora materiału
  Jarosław Miłkowski

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W poniedziałek 17 grudnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie rozpoczął się proces Mirosława G. i Pawła N., którzy przyczynili się do śmierci 15-letniego kolegi w Ciecierzycach.
  Gorzów Wielkopolski. W poniedziałek 17 grudnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie rozpoczął się proces Mirosława G. i Pawła N., którzy przyczynili się do
  1/10
  przejdź do galerii

  Gorzów Wielkopolski. W poniedziałek 17 grudnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie rozpoczął się proces Mirosława G. i Pawła N., którzy przyczynili się do śmierci 15-letniego kolegi w Ciecierzycach. Wyrok w sprawie zapadnie prawdopodobnie najwcześniej w marcu 2019 r. ©Jarosław Miłkowski

  Na początku tego roku tą sprawą żyła cała okolica. 15 stycznia rano przy drodze w Ciecierzycach koło Gorzowa znalezione zostały zwłoki 15-letniego Mateusza. Okazało się, że chłopak dzień wcześniej pił z dwoma kolegami alkohol, a po skończonej imprezie wywieźli taczką na ulicę. 15-latek był tak pijany, że nie był w stanie wrócić na własnych nogach do domu. Rano 15 stycznia jedna z mieszkanek znalazła jego ciało przy drodze.

  W sprawie są oskarżeni Mirosław G.
  i Paweł N. (obaj rocznik: 1999). We wrześniu ich obrońcy oraz prokurator uzgodnili, że młodzi mężczyźni dobrowolnie poddadzą się karze roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Sąd do tej prośby jednak się nie przychylił i uznał, że karę orzeknie po przeprowadzeniu całego procesu.
  Proces wystartował 17 grudnia. W jego trakcie sąd odczytywał zeznania oskarżonych, które złożyli w czasie śledztwa. Mrożą krew w żyłach.

  - Poszła cała wódka, tj. litr. Mateusz w pewnym momencie zasnął w pokoju. (…) Koledzy wysmarowali Mateusza keczupem i robili mu zdjęcie. Ściągnęli mu spodnie i wysmarowali genitalia. Na pewno robili zdjęcia telefonem Andrzeja. Mateusz się ocknął, podciągnął spodnie i zwymiotował dwa razy. Posiedzieliśmy jeszcze trochę. Grubo po 21.00 stwierdziliśmy, że pora kończyć i poszliśmy po rękawiczki, bo Mateusz był mokry od wymiocin. Wyciągnęliśmy go na dwór – zeznawał Mateusz G.
  W poniedziałek obrońcy: Mirosława G. (mecenas Anna Wichlińska) i Pawła N.(Błażej Kowalczyk i Sławomir Stryjakiewicz) ponownie złożyli wniosek o karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Prokurator Piotr Kordaś zapowiedział, że będzie wnosił o surowszą karę. Kolejna rozprawa została zaplanowana na 18 lutego.

  PRZECZYTAJ:

  [*]ŚMIERC NASTOLATKA W CIECIERZYCACH

  [*]ZWŁOKI W CIECIERZYCACH


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia