Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Samodzielna Jednostka Strzelecka 3006 Nowa Sól w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. W sobotę odbyło się rodzinne święto

Edward Gurban
20-lecie Samodzielnej Jednostki Strzeleckiej. W programie pikniku były m.in.:  uroczysta zbiórka jednostki i przyrzeczenie strzeleckie, dogoterapia - zabawy z i pokaz wyposażenia indywidualnego i sprzętu 10 Brygady Kawalerii Pancernej
20-lecie Samodzielnej Jednostki Strzeleckiej. W programie pikniku były m.in.: uroczysta zbiórka jednostki i przyrzeczenie strzeleckie, dogoterapia - zabawy z i pokaz wyposażenia indywidualnego i sprzętu 10 Brygady Kawalerii Pancernej Edward Gurban
Dużo atrakcji przygotowano na 20-lecie Samodzielnej Jednostki Strzeleckiej 3006. Uroczystości odbyły się na terenie Wodnego Świata w Rekreacyjnym Parku Nadodrzańskim w sobotę, 13 kwietnia.

W uroczystości wzięło udział 20 żołnierzy z ogólnego stanu 54. Obecni byli komendant WSzW w Zielonej Górze płk Grzegorz Dyrka Dyrka, zastępca dowódcy jednostki z Świętoszowa, ppłk Robert Nikonowicz, zastępca przewodniczącego rady powiatu Andrzej Dela i blisko współpracujący z Strzelcem dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” Grzegorz Königsberg.

Oprócz jubileuszowego apelu, była prezentacja sprzętu jednostki wojskowej z Świętoszowa, zawody strzeleckie, pokaz psów obronnych. Można było skosztować wojskowej grochówki i zapoznać się z nowymi osiągnięciami techniki wojskowej.

Dowódca jednostki mjr rez. Lesław Urbanowski przyjął przyrzeczenie od pięciu nowych członków: Tomasza Pałko, Łukasza Bogdanowicza, Grzegorza Pawlaka, Arkadiusza Starzyńskiego i Piotra Wyszpolskiego. Były też awanse na wyższe stopnie.
Po apelu wszyscy zwiedzali wystawę sprzętu wojskowego brygady z Świętoszowa.
Odbyły się również zawody strzeleckie.

Zadnia, które stawia do swoim członkom do wykonania Samodzielna Jednostka Strzelecka 3006 Nowa Sól

  1. 1. Zrzeszanie swoich członków i prowadzenie wśród nich całorocznej działalności oświatowo-wychowawczej oraz organizowanie wypoczynku, posługując się charakterystyczną metodą pracy strzeleckiej w formach wyjazdowych i w miejscu zamieszkania.
  2. 2. Tworzenie warunków do zaspokajania zainteresowań członków przede wszystkim w zakresie kształcenia ogólnego i specjalistycznego, poprzez tworzenie sekcji oraz współpracę z jednostkami wojskowymi i innymi służbami mundurowymi, a także organizacjami, stowarzyszeniami, fundacjami, firmami i osobami prywatnymi.
  3. 3. Udział w obchodach i uroczystościach państwowych, lokalnych oraz wojskowych.
  4. 4. Organizowanie i udział w rekonstrukcjach historycznych.
  5. 5. Organizowanie przedsięwzięć związanych z działalnością w zakresie kultury, kultury fizycznej, sportu i turystyki oraz higieny i oświaty zdrowotnej.
  6. 6. Prowadzenie działalności wydawniczej , informacyjnej i kolekcjonerskiej.
  7. 7. Prowadzenie wykładów, ćwiczeń, kursów i obozów oraz realizację wybranych elementów szkolenia wojskowego na podstawie „Minimum programowego realizowanego w ramach innowacyjnych programów przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa oraz programów szkolenia członków organizacji pozarządowych wymaganych do podpisania porozumień z komendantem szkoły wojskowej lub ośrodka szkolenia”.
  8. 8. Współdziałanie z władzami państwowymi i samorządowymi oraz instytucjami powołanymi do działania w zakresie obronności państwa i zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.
  9. 9. Współpracę z organami władz państwowych, administracji rządowej i samorządu terytorialnego, placówkami oświaty i wychowania, w zakresie realizacji programu wychowania ogólnego i obywatelskiego.
  10. 10. Reprezentowanie sportów obronnych wewnątrz i na zewnątrz kraju, organizowanie i przeprowadzanie zawodów sportowo-obronnych oraz szkoleń strzeleckich.
  11. 11. Prowadzenie profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania patologiom społecznym.
  12. 12. Krzewienie zamiłowania krajoznawczego oraz umiejętności turystycznych.
  13. 13. Szerzenie wiedzy ekologicznej, inspirowanie i prowadzenie prac na rzecz ochrony środowiska.
  14. 14. Realizowanie zadań zleconych przez organy administracji państwowej, samorządowej oraz osoby prawne i fizyczne.
  15. 15. Organizowanie zajęć terapeutycznych z psem, pokazów, konferencji, konkursów, szkoleń i pogadanek o zwierzętach oraz wystaw.
  16. 16. Współpracę z organami samorządu terytorialnego w zakresie ochrony zwierząt.
  17. 17. Inicjowanie i prowadzenie akcji humanitarnych, w tym we współpracy z innymi stowarzyszeniami, organizacjami i fundacjami oraz organami władz państwowych i samorządowych, a także firmami i osobami prywatnymi.
  18. 18. Prowadzenie teoretycznych i praktycznych szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz doskonalenie umiejętności w tym zakresie.
  19. 19. Prowadzenie innej działalności statutowej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  20. 20. Organizowanie dla osób niepełnosprawnych akcji charytatywnych, zajęć edukacyjnych, terapeutycznych i wychowawczych (rehabilitacyjnych) oraz wyjazdów w postaci wycieczek i obozów, spotkań rehabilitacyjno-integracyjnych, seminariów, warsztatów, szkoleń i kursów dla osób niepełnosprawnych.
  21. 21. Pomoc dla osób niepełnosprawnych w doborze rasy psa oraz jego szkoleniu i wychowaniu.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska