Samorząd województwa przejmuje lotnisko w Babimoście

Eugeniusz Kurzawa 68 324 88 54 ekurzawa@gazetalubuska.pl
Dziś w tym budynku podpisano akt notarialny o przekazaniu przez Skarb Państwa lotniska w Babimoście samorządowi województwa
Dziś w tym budynku podpisano akt notarialny o przekazaniu przez Skarb Państwa lotniska w Babimoście samorządowi województwa fot. Krzysztof Kubasiewicz
- Wierzę w to lotnisko i trzymam za Was kciuki - powiedziała dziś wojewoda Helena Hatka tuż po złożeniu podpisu pod aktem notarialnym. W imieniu Skarbu Państwa przekazała lubuskiemu marszałkowi mienie wartości 30 mln zł. Z niego ma powstać prawdziwy lubuski port lotniczy.

Wideo

Komentarze 12

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

.kat.
W dniu 27.05.2010 o 22:32, jaro napisał:

Bylem tam wiele razy. I doskonale wiem co tam jest. O jakim Ty tłoku mówisz na EURO 2012. Śmieszy jesteś jeśli myślisz ,że samolot rejsowy miał by lądować między polami... hahaha dobre nikt nie jest taki bezmyślny aby ludzi lecących Na EURO 2012 wysadzić na wiosce zabitej dechami. I specjalnie organizować transport dodatkowy. Ci co by tam wylądowali to by już Polskę do końca życia zapamiętali. A swoim dzieciom opowiadali wiesz polska to taki kraj gdzie lądujesz w polu. Jeszcze raz Ci podkreślę samolot rejsowy nie może wylądować na takim lotnisku. A o to czy lotniska w Poznaniu i Wrocławiu są wstanie przyjąć większą liczbę samolotów to się nie martw. Są w stanie A chcę podkreślić ,że nie opłacalne jest wkładanie pieniędzy w port lotniczy oddalony tak daleko od miasta jakim jest Zielona Góra. Lepiej rozbudować Przylep.


....A co tyjaro wiesz o lotnictwie chyba na bani jak byłeś to ci samoloty latały ..... a tak po za tym to to nie są pola lecz tereny zielone. A z przylepu to kiełbasa była kiedyś dobra he he i to też nie do końca Nara..........
.kat.
W dniu 27.05.2010 o 22:08, Łukasz napisał:

A byłeś na terenie tego lotniska, że piszesz takie bzdury???? Lotnisko ma wymienioną np. całą płytę nawierzchnią, są wydzielone grunty i przygotowane pod zamontowanie urządzeń radiolokacyjnych.Poza tym nie wiem czy wiesz, ale to lotnisko jest przewidziane również na wypadek tłoku w Poznaniu czy we Wrocławiu - mają na nim parkować samoloty podczas EURO 2012 dla których zabraknie miejsca w tych miastach.


............. Prawda i to tylko tyle.
K
Kamillo
W dniu 27.05.2010 o 22:32, jaro napisał:

Bylem tam wiele razy. I doskonale wiem co tam jest. O jakim Ty tłoku mówisz na EURO 2012. Śmieszy jesteś jeśli myślisz ,że samolot rejsowy miał by lądować między polami... hahaha dobre nikt nie jest taki bezmyślny aby ludzi lecących Na EURO 2012 wysadzić na wiosce zabitej dechami. I specjalnie organizować transport dodatkowy. Ci co by tam wylądowali to by już Polskę do końca życia zapamiętali. A swoim dzieciom opowiadali wiesz polska to taki kraj gdzie lądujesz w polu. Jeszcze raz Ci podkreślę samolot rejsowy nie może wylądować na takim lotnisku. A o to czy lotniska w Poznaniu i Wrocławiu są wstanie przyjąć większą liczbę samolotów to się nie martw. Są w stanie A chcę podkreślić ,że nie opłacalne jest wkładanie pieniędzy w port lotniczy oddalony tak daleko od miasta jakim jest Zielona Góra. Lepiej rozbudować Przylep.


Ty naprawdę jesteś taki ciemny czy tylko udajesz? Popatrz na inne lotniska, a konkretnie czy są one położone zawsze w mieście lub bardzo blisko miasta. 35km to wcale nie jest dużo to jest pół godziny jazdy samochodem więc nie uważam odległość za jakąs wielką przeszkodę, pewnie przez zakorkowany Poznań byś jechał jeszcze dłużej. Rozbudować lotnisko w Przylepie? Mam nadzieję, że to był tylko głupi żart bo chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego ile by to kosztowało. Po za tym to na EURO nasze lotnisko ma być ''parkingiem'' dla samolotów lądujących m.in. w Poznaniu. Pozdrawiam.
j
jaro
W dniu 27.05.2010 o 22:08, Łukasz napisał:

A byłeś na terenie tego lotniska, że piszesz takie bzdury???? Lotnisko ma wymienioną np. całą płytę nawierzchnią, są wydzielone grunty i przygotowane pod zamontowanie urządzeń radiolokacyjnych.Poza tym nie wiem czy wiesz, ale to lotnisko jest przewidziane również na wypadek tłoku w Poznaniu czy we Wrocławiu - mają na nim parkować samoloty podczas EURO 2012 dla których zabraknie miejsca w tych miastach.


Bylem tam wiele razy. I doskonale wiem co tam jest. O jakim Ty tłoku mówisz na EURO 2012. Śmieszy jesteś jeśli myślisz ,że samolot rejsowy miał by lądować między polami... hahaha dobre nikt nie jest taki bezmyślny aby ludzi lecących Na EURO 2012 wysadzić na wiosce zabitej dechami. I specjalnie organizować transport dodatkowy. Ci co by tam wylądowali to by już Polskę do końca życia zapamiętali. A swoim dzieciom opowiadali wiesz polska to taki kraj gdzie lądujesz w polu. Jeszcze raz Ci podkreślę samolot rejsowy nie może wylądować na takim lotnisku. A o to czy lotniska w Poznaniu i Wrocławiu są wstanie przyjąć większą liczbę samolotów to się nie martw. Są w stanie A chcę podkreślić ,że nie opłacalne jest wkładanie pieniędzy w port lotniczy oddalony tak daleko od miasta jakim jest Zielona Góra. Lepiej rozbudować Przylep.
Ł
Łukasz
W dniu 27.05.2010 o 21:24, jaro napisał:

Po pierwsze w Babimoście nie ma lotniska!!! Tylko w Nowym Kramsku. Warto to sprecyzować bo opowiadanie głupot o Babimoście trwa od lat. Po drugie te lotnisko jest nic nie warte. Lotnisko Smoleńsku jest takiej samej klasy. I jak to mówią z g*** bicza nie ukręcisz, Więc ładowanie kasy w stare lotnisko oddalone tak daleko od Zielonej Góry jest śmiechu warte. Już wiele lat temu był plan zrobienia pasa startowego w Przylepie i to jest pomysł godny realizacji a nie zajmowaniem byłym lotniskiem wojskowym które leży w środku pól. Trzeba pomyśleć a nie ktoś wywęszył znów miejsce do zrobienia kasy. A i tak wiadome jest ,że lotnisko w Nowym Kramsku!!! Skazane jest na niepowodzenie.



A byłeś na terenie tego lotniska, że piszesz takie bzdury????
Lotnisko ma wymienioną np. całą płytę nawierzchnią, są wydzielone grunty i przygotowane pod zamontowanie urządzeń radiolokacyjnych.
Poza tym nie wiem czy wiesz, ale to lotnisko jest przewidziane również na wypadek tłoku w Poznaniu czy we Wrocławiu - mają na nim parkować samoloty podczas EURO 2012 dla których zabraknie miejsca w tych miastach.
s
szalony0511
W dniu 27.05.2010 o 19:37, .kat. napisał:

Chłopaczku wracaj do przedszkola i nie pisz takich bzdur kopmuchu pie......y



Grzeczniej nie można napisać?
s
szalony0511
W dniu 27.05.2010 o 19:42, ciekawy napisał:

(kurz) o 12.00 napisał na Zielonej Górze, że Marszałek przejmuie. Ceremonia nie skończyła sie do 17.oo, jeszcze przejmuje?Zielona Góra dla Redakcji ważniejsza od Lubuskiego?



Prawda?
s
szalony0511
W dniu 27.05.2010 o 19:15, ~stefan01~ napisał:

Gratulacje dla sejmiku za dopięcie przejęcia lotniska.Zeby lotnisko dobrze funkcjonowało należałoby podziękować panu Dobrowolskiemu za pracę i jak najszybciej zwolnić.A co do własnosci to tylko budynek portu jest własnością Portów Lotniczych w Warszawie ale ziemia pod budynkiem już nie .niech pan Dobrowolski nie mówi że to jego.



Pokaże czas,a dlaczego stosunki gruntu nie uregulowano,czy to prawda?
j
jaro

Po pierwsze w Babimoście nie ma lotniska!!! Tylko w Nowym Kramsku. Warto to sprecyzować bo opowiadanie głupot o Babimoście trwa od lat. Po drugie te lotnisko jest nic nie warte. Lotnisko Smoleńsku jest takiej samej klasy. I jak to mówią z g*** bicza nie ukręcisz, Więc ładowanie kasy w stare lotnisko oddalone tak daleko od Zielonej Góry jest śmiechu warte. Już wiele lat temu był plan zrobienia pasa startowego w Przylepie i to jest pomysł godny realizacji a nie zajmowaniem byłym lotniskiem wojskowym które leży w środku pól. Trzeba pomyśleć a nie ktoś wywęszył znów miejsce do zrobienia kasy. A i tak wiadome jest ,że lotnisko w Nowym Kramsku!!! Skazane jest na niepowodzenie.

c
ciekawy

(kurz) o 12.00 napisał na Zielonej Górze, że Marszałek przejmuie. Ceremonia nie skończyła sie do 17.oo, jeszcze przejmuje?
Zielona Góra dla Redakcji ważniejsza od Lubuskiego?

.kat.
W dniu 27.05.2010 o 19:15, ~stefan01~ napisał:

Gratulacje dla sejmiku za dopięcie przejęcia lotniska.Zeby lotnisko dobrze funkcjonowało należałoby podziękować panu Dobrowolskiemu za pracę i jak najszybciej zwolnić.A co do własnosci to tylko budynek portu jest własnością Portów Lotniczych w Warszawie ale ziemia pod budynkiem już nie .niech pan Dobrowolski nie mówi że to jego.


Chłopaczku wracaj do przedszkola i nie pisz takich bzdur kopmuchu pie......y
~stefan01~

Gratulacje dla sejmiku za dopięcie przejęcia lotniska.Zeby lotnisko dobrze funkcjonowało należałoby podziękować panu Dobrowolskiemu za pracę i jak najszybciej zwolnić.A co do własnosci to tylko budynek portu jest własnością Portów Lotniczych w Warszawie ale ziemia pod budynkiem już nie .niech pan Dobrowolski nie mówi że to jego.

Dodaj ogłoszenie