SAMORZĄDOWIEC WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO - Znamy zwycięzców plebiscytu!

Akcja specjalna OCENIAMY WŁADZE
Udostępnij:
Jak rządził prezydent, burmistrz, wójt lub starosta Twojego powiatu, miasta lub gminy? Który radny był najaktywniejszy i najskuteczniejszy? Zakończyliśmy głosowanie!

W piątek, 14 września o godz. 19 zakończyliśmy wielki plebiscyt Samorządowiec Województwa Lubuskiego - Oceniamy Władze, w którym można było zagłosować na każdego radnego i włodarza doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Nasza akcja redakcyjna była przy okazji dobrym sprawdzianem popularności i aktywności dla lokalnych polityków przed zbliżającymi się wyborami oraz doskonałą szansą na zaprezentowanie ich dokonań i sukcesów.

Zobacz wyniki głosowania na WŁODARZY:

Kliknij i wybierz kategorię:

Prezydenci
Burmistrzowie
Wójtowie
Starostowie Powiatów

Zobacz wyniki głosowania na RADNYCH:

Kliknij i wybierz miasto, powiat lub sejmik województwa:

Gorzów Wielkopolski
Zielona Góra
gorzowskizielonogórskistrzelecko-drezdenecki
słubickisulęcińskimiędzyrzecki
krośnieńskiświebodzińskinowosolski
wschowskiżarskiżagański
Sejmik Województwa Lubuskiego

SAMORZĄDOWIEC WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO - OCENIAMY WŁADZE 2018 ...

Jak głosować w plebiscycie?

Instrukcja

">Jak głosować w plebiscycie?

Instrukcja

Znamy już termin Wyborów Samorządowych. 21 października wybierzemy nowe, lokalne władze. Jednak wcześniej warto ocenić dokonania samorządowców, którzy przez ostatnie cztery lata sprawowali rządy w naszych małych ojczyznach.

Rozpoczęliśmy wielki plebiscyt Samorządowiec Województwa Lubuskiego - Oceniamy Władze, w którym będzie można zagłosować na każdego radnego i włodarza doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Nasza akcja redakcyjna będzie także dobrym sprawdzianem popularności i aktywności lokalnych polityków przed zbliżającymi się wyborami.

- Nasz plebiscyt jest szansą, aby podziękować tym włodarzom, którzy aktywnie, uczciwie i rzetelnie pracowali na rzecz mieszkańców, wpływając na poprawę jakości ich życia - uważa Agnieszka Stawiarska, zastępca redaktora naczelnego ds. internetu w „Gazecie Lubuskiej”. - Ale w ramach plebiscytu mieszkańcy mogą też wyrazić krytyczną opinię o słabych, nieaktywnych czy nieuczciwych samorządowcach. Ciekawe będzie też w finale, na ile pokryją się wyniki akcji z wynikami wyborów. Są one niezmiernie ważne dla codziennego życia mieszkańców nawet najmniejszej gminy. To właśnie samorządy mają decydujący wpływ na lokalny rozwój, tworzenie wspólnot, w których żyjemy i realizujemy nasze potrzeby.

OCENIAMY WŁODARZY

W wielkim plebiscycie samorządowym można głosować na każdego z włodarzy, czyli prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów z naszego województwa. Głosy można oddawać na TAK lub na NIE wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca. Wynikiem włodarza w głosowaniu będzie różnica głosów pozytywnych i negatywnych. To właśnie na podstawie tego wyniku tworzony będzie wojewódzki ranking, który wyłoni najlepiej ocenianych włodarzy w każdej kategorii. Na nich czekają zaszczytne tytuły i prezentacje na łamach Gazety Lubuskiej i w serwisie www.gazetalubuska.pl.

RADNY NA MEDAL W KAŻDEJ RADZIE GMINY, MIASTA I POWIATU

Głosy będzie można oddawać także na radnych wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. W naszej akcji chcemy docenić tych, którzy w mijającej kadencji zdaniem lokalnych społeczności byli najaktywniejsi i najskuteczniejsi. W każdej radzie każdej gminy, miasta, powiatu oraz wśród radnych sejmiku województwa głosami Lubuszan zostanie przyznany tytuł RADNY NA MEDAL.

WIELKA GALA SAMORZĄDOWA NA ZAKOŃCZENIE KADENCJI

Wszyscy laureaci plebiscytu zostaną zaproszeni na uroczyste podsumowanie akcji - wielką galę samorządową, podczas której odbiorą pamiątkowe dyplomy. Prezydent (I miejsce), burmistrzowie (I, II i III miejsce), wójtowie i starostowie (I, II i III miejsce), którzy uzyskają najwyższą ocenę, otrzymają statuetki Samorządowiec Województwa Lubuskiego. Na galę zaprosimy trzech radnych sejmiku województwa, miast Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry oraz po jednym radnym z każdej gminy i powiatu.

SPECJALNY DODATEK DO GAZETY

Po zakończeniu plebiscytu do całego nakładu "Gazety Lubuskiej" zostanie dołączony specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich laureatów plebiscytu.

W dodatku zamieścimy całostronicowe rozmowy ze zwycięzcami wśród włodarzy (prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów). Laureatom drugich i trzecich miejsc poświęcimy pół strony. O mijającej kadencji i planach na nową w rozmowie na stronach dodatku będą mogli opowiedzieć najlepiej ocenieni radni rad Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry oraz radny sejmiku województwa. Na kolejnych stronach zaprezentujemy Radnych na medal z rad każdej gminy, miasta i powiatu w Lubuskiem. Wymienimy także radnych, którzy zajmą drugie i trzecie miejsca w rankingach.

WYJĄTKOWA NAGRODA DLA NAJLEPSZYCH SAMORZĄDOWCÓW

Wszyscy laureaci naszego plebiscytu otrzymają także wyjątkową nagrodę, szczególnie cenną w dzisiejszych czasach - zaproszenie do wzięcia udziału w specjalnym szkoleniu dla samorządowców, które będzie poświęcone prowadzenia profilu (fanpage’a) polityka samorządowca w serwisie Facebook oraz wykorzystaniu mediów społecznościowych w kampanii przed wyborami samorządowymi.

Podczas prowadzonego przez ekspertów szkolenia zostaną przedstawione konkretne przykłady i dobre praktyki, które będzie można zastosować we własnej działalności. Nabyta wiedza pozwoli bardzo efektywnie wykorzystywać najnowocześniejszy, a jednocześnie ogromnie dziś ważny kanał komunikacji z wyborcami.

WAŻNE TERMINY

Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 24 sierpnia o godz. 12.00 i będzie trwać do piątku, 14 września do godz. 19.

Informacji udziela Anna Wańczko
tel. 512 212 960
e-mail: [email protected]
REGULAMIN