MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Schorowana kobieta wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Z pomocą ruszyły jej wszystkie służby... taki był scenariusz szkolenia

(sndr)
Wideo
od 12 lat
Dyżurny lubskiego komisariatu otrzymał informację o schorowanej kobiecie, która wyszła z domu i bliscy nie mieli z nią kontaktu. Do akcji natychmiast wkroczyły służby. Taki był scenariusz ćwiczeń dowódczo - sztabowych realizowanych przez policjantów oraz inne służby.

Dyżurny Komisariatu Policji w Lubsku przyjął zgłoszenie o zaginionej, młodej kobiecie, która wczesnym rankiem wyszła z domu i kontakt z nią się urwał.

Scenariusz ćwiczeń lubuskich służb

- Kobieta na stałe miała przyjmować leki i nie była zdolna do samodzielnego funkcjonowania. Lubiła spacerować w pobliskim lesie i w okolicy tamtejszego zbiornika wodnego. Komendant Komisariatu Policji w Lubsku ogłosił alarm. Do działań przystąpili natychmiast funkcjonariusze. Komunikat o zaginięciu kobiety, a także jej rysopis trafił do wszystkich policjantów przebywających w służbie. Udali się oni w rejon kompleksu leśnego oraz zalewu "Nowiniec", gdzie zaginiona miał się udać - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskich policjantów.

Na miejscu utworzono sztab, skąd kierowano poszukiwaniami. Do prowadzonych działań przyłączyli się również strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lubsku, Grupa Poszukiwawczo-Ratowniczej Żary wraz z psami tropiącymi oraz dronem, strażnik leśny, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Cel był jeden, odnaleźć schorowaną kobietę, której życie mogło być zagrożone. Utworzono kilka grup, które przeczesywały wyznaczony na mapie obszar lasu. Po trzech godzinach zaginiona została odnaleziona cała i zdrowa. Taki scenariusz przewidywały przeprowadzone ćwiczenia sztabowe - dodaje podinsp. Maludy.

Jak informuje rzecznik prasowy lubuskiej policji, celem tego przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności praktycznych w związku z prowadzeniem działań poszukiwawczych osób zaginionych oraz współdziałanie i koordynacja działań służb w przypadku wystąpienia podobnych sytuacji.

Przeczytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska