SECO/WARWICK wspiera WOŚP i świebodzińską społeczność

Materiał informacyjny SECO/WARWICK SA
SECO/WARWICK  - RÓŻNI LUDZIE/WSPÓLNY CEL/PEŁNA MOC
SECO/WARWICK - RÓŻNI LUDZIE/WSPÓLNY CEL/PEŁNA MOC

Świebodzin ma powody do dumy. To tu znajduje się siedziba jednej z pięciu największych światowych firm zajmujących się produkcją pieców do obróbki metali – SECO/WARWICK. Ten kluczowy pracodawca regionu jest znany nie tylko z wysokiej jakości produktów, ale także z dużego zaangażowania w sprawy lokalnych społeczności. W całym trudnym roku 2020 SECO/WARWICK aktywnie wspierał inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) wierząc, że solidarna postawa i pomoc słabszym jest nie tylko potrzebna, ale także obowiązkowa. Ten rok również rozpoczyna mocny akcentem – wsparciem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serce SECO/WARWICK bije w Świebodzinie
Odpowiedzialność społeczna to dla SECO/WARWICK ważna część biznesowej działalności firmy. Spółka jest firmą rodzinną nie tylko z uwagi na wciąż pracujących właścicieli, włączenie w pracę ich rodzin, ale także dlatego, że od 30-tu lat pracują w niej kolejne rodowe pokolenia pracowników. Dlatego to właśnie rodzina jest wartością, na której opiera się społeczna odpowiedzialność firmy. SECO/WARWICK koncentruje się na wspieraniu społeczności lokalnej, środowiska i bezpieczeństwa, a odpowiedzialność społeczna to przede wszystkim działanie na rzecz najbliższego otoczenia.

„Pomimo trudnej światowej sytuacji gospodarczej nie zapomnieliśmy o byciu zaangażowanym społecznie. Działamy globalnie, ale wspieramy lokalnie. Tam skąd się wywodzimy biją nasze serca i to dlatego nasze działania mają charakter lokalny”, mówi Sławomir Woźniak, Prezes Zarządu Grupy SECO/WARWICK.

W ubiegłym roku SECO/WARWICK wspierał aktywnie świebodziński szpital kupując niezbędne środki ochrony osobistej czy monitor pacjenta. To wkład SECO/WARWICK w budowanie zdrowia lokalnej społeczności. W pomoc wielokrotnie angażowali się także pracownicy tej świebodzińskiej firmy. Aktywnie wsparli głośną akcję #GaszynChallenge dla ratowania małego Kajetana. 2021 rok w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu SECO/WARWICK rozpoczyna od wsparcia jednej z najważniejszych europejskich akcji społecznych – znanej na całym świecie – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspieramy od wielu lat. Ta jedna z najpiękniejszych akcji społecznych szczególnie obecnie zasługuje na to by angażować się w pomoc dla niej. Dziś bowiem możemy dokładnie się przekonać jak ważne jest by szpitale miały niezbędny sprzęt do ratowania życia ludzkiego i jak silny jest strach gdy pojawia się wizja, że tego sprzętu zabraknie. Dlatego SECO/WARWICK z przyjemnością został partnerem konkursu organizowanego przez Gazetę Lubuską z którego 40% przychodu zostanie przekazane Fundacji WOŚP” – dodaje Katarzyna Sawka, VP Marketingu Grupy SECO/WARWICK.

Rok 2020 – rok, w którym zwyciężyła solidarność

Solidarność i współpraca – skryte pod firmową wartością PARTNERSTWA są wpisane w DNA SECO/WARWICK. Doświadczanie wielkiej niepewności i pytań o przyszłość, było w minionym roku zjawiskiem powszechnym. SECO/WARWICK wierzy, że ta ekstremalna sytuacja stanie się źródłem wielu nowych, pozytywnych zmian, zarówno w biznesie, jak i w przestrzeni społecznej. To właśnie mówią liczne przykłady solidarności społecznej, które dziś możemy obserwować, jak i coraz głośniejsze pytania o lepsze, bardziej zrównoważone przedsiębiorstwa. To zdecydowanie czas odpowiedzialnych firm, a tym SECO/WARWICK.

Poza wspomnianym zaangażowaniem w roku 2020 SECO/WARWICK postawiło na działania proekologiczne. Ufundowało i zbudowało trzy SECO/SERCA, czyli metalowe pojemniki, do których lokalna społeczność może wrzucać plastikowe nakrętki. Inicjatywa łączy w sobie ideę: budowania ekologicznej wrażliwości i świadomości oraz naturalną chęć ludzi do niesienia pomocy potrzebującym.

Zbieranie nakrętek do SECO/SERCA to flagowa akcja społeczna świebodzińskiej firmy. Pomaga ona nie tylko chronić środowisko naturalne, ale także finansować wiele ważnych społecznie inicjatyw. Tona nakrętek kosztuje w skupie nawet 1000 zł. Za taką kwotę można zrealizować aż dziesięć zajęć rehabilitacyjnych dla najmłodszych. Zbierając wspólnie nakrętki okazujemy solidarność najbardziej potrzebującym.

Warto w tym miejscu dodać, że przemysł ciężki często kojarzy się z zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Tymczasem SECO/WARWICK stara się aktywnie to środowisko chronić, nie tylko segregując śmieci, ale także angażując w ideę SECO/ECO swoich partnerów.

„W tym roku wsparliśmy jedną z największych międzynarodowych organizacji proekologicznych przekazując 1$ od każdego sprzedanego biletu na nasze wydarzenie on-line e-SEMINARIUM 4.0 Heat Treatment & Metallurgy. W ten sposób mogliśmy pomagać angażując naszych klientów, partnerów i innych uczestników przedsięwzięcia. SECO jest ECO” – podsumowuje K. Sawka.

W tym roku po raz pierwszy w raporcie The Global Risks Report 2020 przygotowanym na potrzeby Światowego Forum Ekonomicznego w Davos kwestie ochrony środowiska zostały uznane za największe potencjalne zagrożenie dla świata. 750 globalnych decydentów wskazało problematykę ekologiczną jako kluczową dla zachowania bezpieczeństwa i ładu światowego. Również w Polsce obserwujemy zdecydowany wzrost świadomości społecznej na temat postępujących zmian klimatycznych. Jesteśmy w momencie przełomu i tylko odpowiedzialne społecznie firmy mogą niwelować skutki tych zmian.

Dodaj ogłoszenie