Seniorzy w POLREGIO mogą liczyć na wiele zniżek i udogodnień. Jakich?

Akcja specjalna Forum Aktywnego Seniora

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
O zniżkach dla seniorów, wakacyjnych biletach, udogodnieniach i podróżowaniu w czasie pandemii rozmawialiśmy z Krzysztofem Pawlakiem, dyrektorem POLREGIO.

Jakie możliwości mają seniorzy? Z jakiej oferty mogą skorzystać w POLREGIO?

- Wychodząc naprzeciw seniorom, przygotowaliśmy kilka ofert. Najpopularniejszy, w ostatnim czasie, jest bilet seniora. Dla każdej osoby, która ukończyła 60. rok życia, przygotowaliśmy zniżkę od biletu normalnego, w wysokości 25 proc. Zniżka obowiązuje bez względu na relację, na to, czy jedziemy na północ, czy na południe. Aby skorzystać ze zniżki, należy mieć przy sobie dowód osobisty, by potwierdzić wiek. Inną ciekawą ofertą są bilety dla osób będących w związku emerytów, które mogą dwa razy w roku skorzystać z przejazdów ze zniżką 37 proc. To nie wszystko: mamy również przejazdy wycieczkowe, przejazdy turystyczne. Możemy zaproponować seniorom bilet miniturystyczny. W_zeszłym roku, dzięki tej zniżce, można było pojechać na cały dzień do Świnoujścia. Mamy też bilet turystyczny, który wiąże się z przejazdami innymi kolejami i obowiązuje od piątku od godz. 18.00 do poniedziałku do 6.00 rano. Przez ten czas można podróżować bez ograniczeń.

Seniorzy bardzo chętnie podróżują z POLREGIO, co widoczne było chociażby w ostatnim sezonie wakacyjnym.

- Dokładnie i muszę przyznać, że byłem tym wręcz zaskoczony, bo spodziewałem się, że nasza oferta bardziej zainteresuje rodziny z dziećmi, a okazało się, że główną grupą docelową, która z nami podróżuje, to seniorzy. Przy okazji dodam też, że zapraszamy do wspólnych podróży osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. Na naszej stronie internetowej, na specjalnej platformie, osoba niepełnosprawna może zgłosić swoją podróż i od razu ma zapewnionego asystenta, który m.in. pomoże wsiąść do pociągu. Jeśli zgłosi się osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, to podstawimy taki tabor, który jest do tego dostosowany. Jeżeli takie zgłoszenie otrzymamy odpowiednio wcześnie, to zrobimy wszystko, by podróżny czuł się w pełni komfortowo i bezpiecznie w naszych pociągach. Ważne jest też to, że osoby po 70. roku życia, które nie mogą skorzystać z kasy biletowej, czy z automatu, mogą wsiąść do pociągu, usiąść i nie muszą zgłaszać się do kierownika pociągu. Osoby od 70. roku życia są osobami uprzywilejowanymi i mogą oczekiwać, że to kierownik się do nich zgłosi.

A gdybyśmy chcieli wybrać się w podróż z POLREGIO w tym trudnym, pandemicznym czasie, to z jakimi obostrzeniami się spotkamy?
Przede wszystkim musimy mieć maseczkę w pociągu, musimy zachować odpowiednią odległość i oczywiście często dezynfekować dłonie. To jest właściwie wszystko. Pociągi są codziennie sprzątane, a takie powierzchnie, jak np. klamki, które są często dotykane przez podróżnych, są dodatkowo dezynfekowane. Robimy wszystko, by było, jak najbezpieczniej. Gdy dowiadujemy się, że na danym połączeniu jest zbyt wiele osób, staram się dodać jeszcze jeden wagon lub skład.

Przed nami wakacje, czas podróży. Jakie kierunki podróży polecacie Państwo?

W porozumieniu z samorządem województwa, znowu pojedziemy do Świnoujścia szybkim pociągiem. Będzie można po 5.00 wyjechać i na godz. 23.00 wrócić. W sezonie letnim. w soboty i niedziele zamierzamy też jeździć do Łagowa z Zielonej Góry.


Mówił Pan też o turystycznych przejazdach, co dałoby możliwość zwiedzania województwa.

- W związku z panującą sytuacją epidemiczną są to na razie plany, ale chcemy uruchomić pociągi na najbardziej popularnych trasach z ostatnich lat, ale też na nowych. Liczę na to, że sytuacja unormuje się jak najszybciej i wtedy o naszych wakacyjnych trasach poinformujemy jak najszybciej.

Wideo: Forum Aktywnego Seniora. Libido nie idzie na emeryturę

Dodaj ogłoszenie