Seniorzy! Za nami Forum Aktywnego Seniora. Obejrzyj nagrania prelekcji.

Akcja specjalna Forum Seniora
Udostępnij:
Za nami Forum Aktywnego Seniora. Dla tych, którzy nie mogli być z nami w trakcie jego trwania, przygotowaliśmy materiały, które można odtworzyć w domu.

Forum Aktywnego Seniora to nasza duża i ważna inicjatywa. Akcja trwała tydzień i w tym okresie nastawialiśmy się właśnie na Was, drodzy seniorzy. Chcieliśmy przekazywać Wam treści, które Was zainteresują, a także zainteresują. Wraz z naszymi prelegentami zachęciliśmy Was do rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań. Pokazaliśmy Wam, jak ciekawie i efektywnie spędzać wolny czas, jak zadbać o swoje zdrowie, ciało, a także ducha.

JAK PRZYGOTOWAĆ OGRÓD NA WIOSNĘ? O TYM OPOWIADA DOMINIK STRZELEC

LIBIDO NIE IDZIE NA EMERUTRĘ! OBEJRZYJ PRELEKCJĘ JOANNY KESZKI!

ZDROWIE PSYCHICZNE I FIZYCZNE. OBEJRZYJ WIDEO!

JAK DOGADAĆ SIĘ MIĘDZYPOKOLENIAMI? OBEJRZYJ ROZMOWĘ Z PROF. BRALCZYKIEM!

Cała akcja odbyła się w sieci na naszym portalu www.gazetalubuska.pl, a następnie podsumujemy ją na łamach papierowego wydania „Gazety Lubuskiej”.

Współcześni seniorzy świetnie radzą sobie w wirtualnym świecie, a my świetnie zdajemy sobie z tego sprawę, w czym też chętnie Was dopingujemy. Mamy nadzieję, że naszym wydarzeniem przyciągniemy Was przed ekrany komputerów oraz smartfonów i wspólnie, w doborowym towarzystwie i świetnym humorze, spędzimy tych kilka dni. Przez cztery dni spotykać będziemy się o godz. 10.00.

Jak już wspomnieliśmy, chcemy trafić do aktywnych seniorów, którzy stawiają na rozwój i wszelkiego rodzaju aktywności, przy czym nie zamierzają rezygnować z rozmaitych przyjemności, jakie daje nam codzienność.

CODZIENNIE SPOTKANIA
ze znanymi ekspertami

Przez wspomniane cztery dni będziemy spotykać się z Wami w wirtualnym świecie. Każdy dzień poświęcony będzie innej tematyce. O sprawach ważnych i ciekawych opowiadać będą zaproszeni przez nas na Forum Aktywnego Seniora prelegenci. To osoby znane i szanowane, prawdziwi eksperci w swoim fachu.

DZIEŃ PIERWSZY
22 marca, poniedziałek

Akcja ruszy w poniedziałek 22 marca. Naszym pierwszym gościem będzie profesor Jerzy Bralczyk, którego raczej nie musimy specjalnie przedstawiać. Charyzmatyczny naukowiec opowie nam o tym, dlaczego komunikacja i dialog są takie ważne, co łączy i dzieli pokolenia oraz jak rozmawiać z młodszym pokoleniem.

DZIEŃ DRUGI
23 marca, wtorek

We wtorek będziemy rozmawiać o zdrowiu fizycznym oraz psychicznym w czasie pandemii. Naszymi gośćmi specjalnymi będą dr Ludmiła Zając – Lamparska oraz Karin Lesiak. To spotkanie opuścicie bogatsi w wiedzę m.in. o tym, jak radzić sobie z problemami nie tracąc dobrego humoru i co wspólnego ma z tym joga. Z całą pewnością mottem przewodnim tego dnia będzie znane nam hasło „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

DZIEŃ TRZECI
24 marca, środa

Środa będzie dniem, gdy z całą pewnością stwierdzimy, że libido nie idzie na emeryturę. O tym, dlaczego nie warto rezygnować z przyjemności na emeryturze, jak zadbać o swoje libido i jakie gadżety i zabawki wybrać do swojej sypialni, opowie znana i lubiana Joanna Keszka, która w tym temacie nie ma sobie równych.

DZIEŃ CZWARTY
25 marca, czwartek

W czwartek będzie okazja do wysłuchania Dominika Strzelca, który przekaże nam sporo informacji na temat tego, jak dbać o swój ogród czy też balkon wiosną. Podczas tego spotkania dowiecie się m.in. jak zadbać o ogród po zimie, jak dobrać rośliny do naszej ogrodowej przestrzeni oraz jak własnoręcznie zrobić skrzynkę na rośliny.

ROZMOWY Z SENIORAMI
nie możesz ich przeoczyć!

Podczas Forum Aktywnego Seniora spotkamy się również z Lubuszanami, którzy przekażą i Wam i nam wielu ciekawych informacji.

Cykl „Rozmów z Seniorami” rozpoczniemy spotkaniem z dr Olgą Pazdan – psychiatrą, psychoterapeutką oraz koordynatorką Centrum Zdrowia Psychicznego w Gorzowie. Mając na uwadze kwalifikacje dr Pazdan, łatwo domyślić się, o czym będziemy rozmawiać. Rzecz będzie dotyczyć naszego zdrowia psychicznego, które ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Zbyt często o nim zapominamy, a przecież o nie również należy zadbać. Jak to zrobić? Tego dowiedziecie się ze spotkania z naszą ekspertką, które zaplanowaliśmy na środę, zaraz po prelekcji z Joanną Keszką.

Do udziału w Forum Aktywnego Seniora zaprosiliśmy także Krzysztofa Pawlaka, dyrektora lubuskiego zakładu POLREGIO. Po tym spotkaniu będziecie bogatsi w wiele praktycznych wskazówek, co do tego, jak podróżować z POLREGIO. Krzysztof Pawlak opowie nie tylko o samych połączeniach, ale też o udogodnieniach przygotowanych dla seniorów, a także o zniżkach, z jakich mogą korzystać. Mając na uwadze, że pogoda jest coraz piękniejsza, to taka wiedza przyda się każdemu: może już niebawem będzie okazja do tego, by te wskazówki wykorzystać w życiu i wyruszyć na wiosenną wycieczkę? Spotkanie odbędzie się zaraz po środowej prelekcji Joanny Keszki.

W czwartek natomiast, po wykładzie Dominika Strzelca, spotkamy się z przedstawicielami Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, którzy odpowiedzą na pytania związane z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Dzięki tej rozmowie, dowiemy się w jaki sposób możemy dać się spisać i w jakim celu taki spis jest tworzony.

* * *

Podsumowując: Tydzień Aktywnego Seniora to cztery dni sporej dawki praktycznych wskazówek i wiedzy, która jest nieoceniona. Do zobaczenia (oczywiście wirtualnie – na www.gazetalubuska.pl) od 22 do 25 marca. Startujemy każdego dnia o godz. 10.00!

Seniorzy! Za nami Forum Aktywnego Seniora. Obejrzyj nagrania prelekcji.

Wideo

Materiał oryginalny: Seniorzy! Za nami Forum Aktywnego Seniora. Obejrzyj nagrania prelekcji. - Gazeta Lubuska

Dodaj ogłoszenie