Seria porażek CCC trwa

Konrad Kaptur Zaktualizowano
Nasze dziewczyny przegrały czwarty mecz z rzędu w ekstraklasie. Pogromcą okazał się ŁKS, dla którego było to trzecie zwycięstwo na własnym parkiecie.

- Mam nadzieję, że zły sen się skończył i będziemy już grały tak, jak wszyscy od nas tego oczekują - mówiła przed wyjazdem do Łodzi Francesca Carvajal.

Spotkanie rozpoczęło się od zaciętej walki kosz za kosz. W pierwszej kwarcie na tablicy kilka razy pojawiał się remis. W drugiej odsłonie, po celnych rzutach Renaty Oliveiry i Jennifer Humphrey, gospodynie prowadziły26:20, ale Anna Szyćko szybko odpowiedziała trafieniem zza linii 6,25 m, a Marta Gajewska skuteczną akcją spod kosza. Potem Szyćko rzuciła jeszcze jedną trójkę, ale zrewanżowała się Edyta Koryzna i do przerwy był remis.

Przełomowa dla losów meczu była kwarta trzecia. Rozpoczęła się od walki kosz za kosz. Tak było do stanu 52:52, kiedy to zwycięskim - jak się później okazało- zrywem popisały się łodzianki. Najpierw doświadczona Katarzyna Kenig wykorzystała podanie Sylwii Wlaźlak, a że przy rzucie została faulowana, dołożyła jeszcze "oczko". Kilka chwil później próbkę umiejętności dała Koryzna, która przez kilka sezonów broniła barw klubu z Polkowic. Trafia zza linii 6,25 m i miejscowe prowadziły już 58:52.

.

W ostatniej kwarcie sygnał do ataku dała "pomarańczowym" środkowa Petra Stampalija. Najskuteczniejsza w szeregach CCC zawodniczka trafiła spod kosza. Potem, po kilku udanych akcjach naszych, przewaga łodzianek stopniała do zaledwie dwóch "oczek". Do końcowej syreny zostało niewiele ponad minutę. Wówczas, po taktycznym faulu na Sylwii Wlaźlak, sama poszkodowana trafiła jeden z dwóch wolnych i przewaga ŁKS-u wzrosła do trzech punktów. Po szybkiej akcji Jeziornej było już tylko 66:65, ale Kenig popisała się efektownym wejściem pod kosz. Do końca zostało pięć sekund. Rzutu za trzy próbowała Stampalija, ale chybiła i gospodynie wygrały.

ŁKS ŁÓDŹ - CCC POLKOWICE 68:65 (18:16, 21:23, 21:15, 8:11)
ŁKS: Humphrey 17, Oliviera 14, Kenig i Wlaźlak po 11, Koryzna 7 oraz Sobczyk, Rodriguez po 4, Saszko 0.
CCC: Stampalija 19, Szyćko 14, Carvajal 12, Jeziorna 8, Bortelova 6 oraz Janowska 4, Gajewska 2, Traore 0.
Sędziowali: Wojciech Imiołek (Kielce), Grzegorz Dziopak (Stalowa Wola). Widzów 500

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych