Siatkarscy bliźniacy z Krosna Odrzańskiego wicemistrzami Polski [ZDJĘCIA]

Łukasz Koleśnik
Wojtek i Krzysztof Zalewscy znów odnieśli ogromny sukces. Zdobyli srebrny medal na Mistrzostwa Polski kadetów w piłce plażowej, które odbyły się w Miliczu.Młodzi siatkarze Tęczy Krosno Odrzańskie już od kilku lat uszczęśliwiają miejscowych kibiców, ponieważ z każdym rokiem odnoszą coraz większe sukcesy. Podopieczni trenera Macieja Uderjana pochodzą ze Skórzyna w gminie Maszewo. Młodzieńcy są skromni, ale pracowici i zdyscyplinowani, czego najlepszym dowodem są wyniki. Wystarczy spojrzeć na obecny rok. Juniorzy zameldowali się w półfinale Mistrzostw Polski (miejsce 9-16 w Polsce), wcześniej Mistrzostwa Województwa w siatkówce plażowej juniorów i kadetów, osiągnęli półfinał Mistrzostw Polski w kategorii juniora i srebrny medal Mistrzostw Polski w kategorii kadetów. Bracia Zalewcy grają nie tylko w siatkówkę plażową, ale również są zawodnikami połączonych drużyn Krosna Odrzańskiego i Gubina.W Miliczu faworytami nie byli, chociaż już dwa lata temu walczyli w finałach Mistrzostw Polski. Wtedy jednak znaleźli się poza podium, zajęli czwarte miejsce. W tym roku było inaczej. Finał w Miliczu rozpoczęli z przytupem. W pierwszych trzech meczach gładko po 2:0 odprawili Lechię Tomaszów Mazowiecki, AZS UWM Olsztyn, Tempo Chełm. W półfinale ich rywalem był Chemik Bydgoszcz. W pierwszym secie rywalem gładko wygrali z Zalewskimi 21:16. W drugim górą byli nasi siatkarze (21:14). Ostatni, trzeci set to wojna nerwów. Ostatecznie reprezentanci z Krosna wygrali 16:14 i wywalczyli srebrny medal. Była jeszcze szansa na złoto, ale rywale z Górnika Libiąż zachowali więcej zimnej krwi i po zaciętej walce, zwłaszcza w pierwszym secie, zwyciężyli. Srebrny medal to jednak ogromny sukces. Siatkarscy bliźniacy grają coraz lepiej, ale przed nimi kolejne wyzwania. W przyszłym roku wskoczą na wyższy poziom. Będą rywalizować z juniorami. Za popularnych "Miśków" wszyscy trzymają kciuki.
Wojtek i Krzysztof Zalewscy znów odnieśli ogromny sukces. Zdobyli srebrny medal na Mistrzostwa Polski kadetów w piłce plażowej, które odbyły się w Miliczu. Młodzi siatkarze Tęczy Krosno Odrzańskie już od kilku lat uszczęśliwiają miejscowych kibiców, ponieważ z każdym rokiem odnoszą coraz większe sukcesy. Podopieczni trenera Macieja Uderjana pochodzą ze Skórzyna w gminie Maszewo. Młodzieńcy są skromni, ale pracowici i zdyscyplinowani, czego najlepszym dowodem są wyniki. Wystarczy spojrzeć na obecny rok. Juniorzy zameldowali się w półfinale Mistrzostw Polski (miejsce 9-16 w Polsce), wcześniej Mistrzostwa Województwa w siatkówce plażowej juniorów i kadetów, osiągnęli półfinał Mistrzostw Polski w kategorii juniora i srebrny medal Mistrzostw Polski w kategorii kadetów. Bracia Zalewcy grają nie tylko w siatkówkę plażową, ale również są zawodnikami połączonych drużyn Krosna Odrzańskiego i Gubina. W Miliczu faworytami nie byli, chociaż już dwa lata temu walczyli w finałach Mistrzostw Polski. Wtedy jednak znaleźli się poza podium, zajęli czwarte miejsce. W tym roku było inaczej. Finał w Miliczu rozpoczęli z przytupem. W pierwszych trzech meczach gładko po 2:0 odprawili Lechię Tomaszów Mazowiecki, AZS UWM Olsztyn, Tempo Chełm. W półfinale ich rywalem był Chemik Bydgoszcz. W pierwszym secie rywalem gładko wygrali z Zalewskimi 21:16. W drugim górą byli nasi siatkarze (21:14). Ostatni, trzeci set to wojna nerwów. Ostatecznie reprezentanci z Krosna wygrali 16:14 i wywalczyli srebrny medal. Była jeszcze szansa na złoto, ale rywale z Górnika Libiąż zachowali więcej zimnej krwi i po zaciętej walce, zwłaszcza w pierwszym secie, zwyciężyli. Srebrny medal to jednak ogromny sukces. Siatkarscy bliźniacy grają coraz lepiej, ale przed nimi kolejne wyzwania. W przyszłym roku wskoczą na wyższy poziom. Będą rywalizować z juniorami. Za popularnych "Miśków" wszyscy trzymają kciuki.