Siatkarze Olimpii Sulęcin mocno postraszyli lidera

Siatkarze Olimpii Sulęcin urwali liderom Tauron I ligi tylko jednego seta, a mogli wygrać... nawet trzy. Robert Gorbat
Sulęcińscy siatkarze mocno postawili się liderowi Tauron I ligi. W sobotę (26 marca) stoczyli z bielszczanami w lubniewickiej hali twardy bój i byli bliscy zdobycia przynajmniej jednego punktu.

OLIMPIA SULĘCIN – BBTS BIELSKO-BIAŁA 1:3 (25:27, 23:25, 25:22, 18:25)

• Olimpia: Zrajkowski, Szymański, Krysiak, Turek, Lipiński, Polczyk, Sawerwain (libero) oraz Godlewski, Błażej, Wójcik i Nawrot.
  • BBTS: Hunek, Macionczyk, Piotrowski, Siek, Hanes, Pietruczuk, Lesiuk (libero) oraz Gil, Kapelus i Gryc.
  • Widzów: 200.

Przed meczem najwięcej mówiło się o dyskutowanej obecnie w siatkarskim środowisku reformie dwóch najwyższych klas rozgrywkowych mężczyzn. Jeśli do Plus Ligi dojdzie zespół ze Lwowa, wówczas pierwsza liga zostanie powiększona do 18 lub 20 zespołów - w drugim wariancie z podziałem na dwie grupy. A to by oznaczało, że w tym sezonie nikt nie spadnie z Tauron I ligi.

Wreszcie powalczyli

Być może poczucie pełnego bezpieczeństwa, a być może wracająca wreszcie forma sprawiły, że sulęcinianie rozegrali swój najlepszy w 2022 roku mecz. Rywali mieli nie lada, bo zdecydowanie prowadzących w tabeli bielszczan, a mimo potrafili się z nimi bić w każdej akcji przez równe dwie godziny. Polegli, lecz na koniec otrzymali od swych kibiców owację na stojąco.

Pognębił ich Adrian Hunek

Jak przebiegało spotkanie? I w pierwszym, i w drugim secie zespoły bombardowały się atomowymi serwisami. W pierwszej partii gospodarze wygrywali 10:6, w końcówce przegrywali 20:22, lecz zdołali wyrównać i doprowadzić do rozgrywki na przewagi. W tej obronili dwie piłki setowe, ale polegli za trzecią próbą, nie potrafiąc sforsować szczelnego bloku BBTS.
Druga odsłona miała jeszcze korzystniejszy dla miejscowych przebieg. Dzięki wreszcie dobremu i niekonwencjonalnemu rozgrywaniu akcji przez Bartosza Zrajkowskiego, a także skutecznym atakom Tomasza Polczyka i Macieja Krysiaka Olimpia prowadziła na finiszu 23:20. Prowadziła i… stanęła. Przy stanie 23:21 w polu zagrywki przyjezdnych pojawił się doskonale znany z występów na Ziemi Lubuskiej (i pochodzący z Krosna Odrzańskiego) środkowy bloku Adrian Hunek. Najpierw dwa razy zmusił sulęcinian do niedokładnego przyjęcia, potem poczęstował ich dwoma asami i… trzeba było zmieniać strony boiska.

W końcu dopięli swego

Sulęcinianie dopięli swego w secie numer trzy. Przegrywali już 17:19, ale najpierw odrobili tę stratę, a od remisu 22:22 ani razu nie pomylili się w szybko rozgrywanych podwójnych krótkich i pipach. Skończył już za pierwszym setbolem Polczyk, świetnie omijając blok bielszczan uderzeniem z lewego skrzydła.
W obozie BBTS zrobiło się przez chwilę gorąco. W przerwie holenderski trener Harry Brokking podniósł głos, a jego zawodnicy wrócili na boisko już bez uśmieszków zadowolenia na ustach. I ostro wzięli się do roboty. Najlepszy na placu Tomasz Piotrowski dał sygnał do natarcia piekielnie mocnymi, bitymi z wyskoku zagrywkami i od razu wyprowadził swój zespól na prowadzenie 5:0. Potem było 13:5, 16:10 i 19:12 dla bielszczan. Ostatecznie łatwo triumfowali do 18, bo gospodarze nie mieli już sił i pomysłu na zatrzymanie ich ataków.