Siatkarze Olimpii Sulęcin nie postawili się Lechii Tomaszów Mazowiecki. Przegrali do zera

Siatkarze Olimpii Sulęcin nie zdołali wygrać w Tomaszowie Mazowieckim nawet jednego seta. Robert Gorbat
To nie był udany występ sulęcińskich siatkarzy. W sobotnim (19 listopada) pojedynku w Tauron I lidze nie zdołali wygrać w Tomaszowie Mazowieckim nawet jednego seta.

LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI - OLIMPIA SULĘCIN 3:0 (25:19, 25,23, 25:18)

• Lechia: Bieńkowski, Stolc, Hendzelewski, Sterna, Baran, Piotrowski, Kędzierski (libero), Dzierżyński (libero) oraz Kulik, Markiewicz, Tomczak, Bączek, Sokołowski i Szwed.
  • Olimpia: Frankowski, Lipiński, Szymczak, Turek, Subotić, Michalak, Sobczak (libero) oraz Koliński, Leitermeier i Grzegorczyk.

Końcówka dla Lechii

W ligowej tabeli obie drużyny przed pierwszym gwizdkiem dzieliły dwa oczka. Tomaszowianie z dorobkiem dwunastu „oczek” zajmowali 9. lokatę, a sulęcinianie z dziesięcioma plasowali się na 11. pozycji. Na boisku równej gry jednak nie było.
W pierwszej partii walka toczyła się tylko do remisu 15:15. W końcówce, dzięki skutecznym kontratakom, gospodarze wyszli na prowadzenie 20:17. Olimpii nie udało się odzyskać skuteczności nad siatką, dlatego przegrała tę odsłonę do 19. Seta zakończyła błędna zagrywka Seweryna Lipińskiego.

Olimpia była bliska wygranej

Partia numer dwa - podobnie, jak pierwsza - zaczęła się od równej gry. Było 5:5 i 14:14. Grzegorz Turek nie wstrzymywał ręki w ataku i przyjezdni odskoczyli na pięć „oczek” (19:14). Lechia nie miała jednak zamiaru oddawać tej odsłony. Miejscowi przestali popełniać proste błędy i zniwelowali swoje straty do jednego punktu (19:20). W zaciętej końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni trenera Mateusza Mielnika i triumfowali do 23.

Nie dogonili gospodarzy

Trzeci set zaczął się o wiele lepiej dla ekipy z Tomaszowa Mazowieckiego. Szybko odskoczyła na 5:1. Mimo starań sulęcinian, nie udało się im dogonić rywali. Gdy na świetlnej tablicy pojawił się rezultat 15:11, droga do końcowego zwycięstwa stanęła przed gospodarzami otworem. W ich szeregach znakomicie spisywali się Marcel Hendzelewski i Sławomir Stolc, skutecznie uderzający z każdej piłki. Miejscowi pewnie kontrowali przebieg wydarzeń i bez większych problemów zwyciężyli do 18.
Całe spotkanie trwało zaledwie godzinę i 20 minut.