Siatkarze Orła wygrali z Treflem Lębork 3:0 (WIDEO, ZDJECIA)

Dariusz Brożek
Siatkarze Orła pewnie wygrali 3:0. Dariusz Brożek
Siatkarze z Międzyrzecza zakończyli sobotni mecz tańcem zwycięstwa i chóralnym śpiewem „Orzeł liderem”.

Podopieczni Marcina Karbowiaka wygrali w sobotę, 19 listopada, we własnej hali z zawodnikami Trefla Lębork 3:0. Awansowali na pierwsze miejsce w tabeli i teraz szykują się do pojedynku z byłymi liderami w swojej grupie – siatkarzami sulęcińskiej Olimpii.

Przed meczem siatkarze GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz nie kryli apetytu na wygraną. W podstawowym składzie zabrakło wprawdzie jednego z czołowych zawodników Mariusza Szulikowskiego, ale z powodzeniem zastąpił go Kamil Dobrowolski, który całkiem nieźle radził sobie na parkiecie i miał spory udział w zwycięstwie gospodarzy.

Międzyrzeczanie dyktowali warunki gry od pierwszego gwizdka sędziego. Mieli wyraźną przewagę i w obronie i w ataku. W bloku wyróżniali się Piotr Sęk i Artur Troska, którzy skutecznie powstrzymali wiele ataków rywali. - Dużo trenujemy nad blokiem, przyjęciem i zagrywką. I dziś ten blok zaskoczył – komentował po meczu M. Karbowiak.

W pierwszej odsłonie gospodarze prowadzili 14:8, kiedy trener gości Adam Miotek pierwszy raz poprosił o czas dla swojej drużyny. Jego rady nie przyniosły żadnych efektów. Międzyrzeczanie utrzymali przewagę i po niespełna 22 minutach gry wygrali 25:20 po serwisie zepsutym przez jednego z zawodników gości.

W drugiej odsłonie pierwszy punkt dla międzyrzeczan zdobył Krzysztof Baran. Przez następne 21 minut siatkarze Orła bombardowali rywali atakami ze skrzydeł, środka i z drugiej linii. Stopniowo zwiększali nad nimi przewagę i ostatecznie wygrali 25:18 po skutecznym ataku K. Barana.

Dwa wygrane sety uskrzydliły gospodarzy. W trzecim szybko wyszli na prowadzenie i po kilku minutach doprowadzili do wyniku 16:9. I wtedy coś zaczęło szwankować w ich grze, co znakomicie wykorzystali zawodnicy z Lęborka, który błyskawicznie odrobili cztery punkty. Przy stanie 16:13 o czas poprosił M. Karbowiak. Zdopingował siatkarzy tak skutecznie, że wygrali 25:15. Cios łaski zadał gościom K. Dobrowolski.

Po niespełna 80 minutach od rozpoczęcia meczu międzyrzeczanie odtańczyli taniec zwycięstwa przy brawach kibiców i chóralnym śpiewie „Orzeł liderem”. Zespół dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty i awansował na pierwsze miejsce w swojej grupie. W tym samym czasie dotychczasowi liderzy z Olimpii Sulęcin przegrali wyjazdowy mecz ze Stoczniowcem Gdańsk. Ich miejsce zajęli międzyrzeczanie, ale czy zakończą rundę jesienną na pozycji lidera? Zdecyduje o tym najbliższy mecz, który rozegrają w niedzielę, 27 listopada, o godz. 17.00 w Sulęcinie.

Obie drużyny grają na porównywalnym poziomie, dlatego wynik spotkania stoi pod znakiem zapytania. Za Orłem przemawia wprawdzie seria trzech ostatnich zwycięstw, ale dodatkowym atutem gospodarzy będzie własna sala oraz doping kibiców, którzy potrafią doskonale się bawić na meczach i wspierać swoich zawodników.

Po przedostatniej, ósmej kolejce rundy jesiennej sytuacja w tabeli jest arcyciekawa. Olimpia ma 17 punktów i spadła na trzecie miejsce. Drugą pozycję z 18 punktami na koncie zajmują natomiast Wilki z Wilczyna.

Pierwszy mecz rundy rewanżowej siatkarze Orła zagrają 3 grudnia w Świnoujściu. We własnej hali zobaczymy ich dopiero w sobotę, 10 grudnia, o godz. 18.00 podczas spotkania z zawodnikami Powiatu Kołobrzeskiego, z którymi wygrali już w dobiegającej końca rundzie zasadniczej.

Patronem medialnym Orła jest tygodnik „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.

GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz – Trefl Lębork 3:0 (25:20, 25:18, 25:15).
Skład GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz: Piotr Haładus (gra z numerem 4 na koszulce), Kamil Dobrowolski (2), Krzysztof Baran (3), Artur Troska (5), Miłosz Olejniczak (18), Piotr Sęk (11), Marcin Wanat - libero (16) oraz Łukasz Walawender (6).