Siatkarze Orła wygrali z Trójką Nakło 3:0

Dariusz Brożek
Zawodnicy Orła gladko wygrali 3:0. Dariusz Brożek
Mecz z zawodnikami z Nakła miał być dla międzyrzeczan spacerkiem. I był, choć pod koniec trzeciej odsłony naszych siatkarzy złapała lekka zadyszka i dali gościom wyjść na prowadzenie. Na szczęcie zdołali odrobić straty i wygrali 3:0.

Siódma kolejka rozgrywek drugiej ligi siatkówki męskiej była szczęśliwa dla zawodników GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz. Wygrali we własnej hali z siatkarzami klubu Womix NTS Trójka Nakło i umocnili się na pozycji wicelidera w pierwszej grupie. Początek był dość wyrównany, ale już po kilku minutach po serii ataków i udanych zagrywek Mariusza Szulikowskiego podopieczni Marcina Karbowiaka wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i utrzymali je do końca pierwszej odsłony. Wygrali 25:16 po tym, jak jeden z zawodników gości wpadł na siatkę.

Również w drugim secie warunki gry dyktowali międzyrzeczanie. Wygrali 25:22 po udanym ataku Artura Troski. W trzecim zawodnicy obu drużyn bili się o każdy punkt. Goście prawie do końca prowadzili i kibice Orła zaczęli się bać, że ich faworyci przegrają. W końcówce gospodarze zdołali jednak się pozbierać i po 24 minutach wygrali 25:22 po ataku Szulikowskiego.

Mecz raczej nie porywał. Międzyrzeczanie popełnili wiele błędów, zwłaszcza przy zagrywkach. Dzięki trzypunktowemu zwycięstwu umocnili się na pozycji wicelidera. Od początku rozgrywek ugrali 17 punktów, czyli tyle samo, co zajmująca pierwsze miejsce Olimpia Sulęcin (Orzeł ma gorszy bilans tzw. małych punktów). O układzie sil w tabeli zdecyduje ostatnie, dziewiąte starcie w rundzie zasadniczej, które rozegrane zostanie 26 listopada w Sulęcinie. Orły zmierzą się z liderami i będą miały szanse na awans na pierwsze miejsce. Wcześniej jednak, już w najbliższą sobotę, 19 listopada, o godz. 18.00 zagrają we własnej hali z zawodnikami Trefla Lębork, którzy zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli.

GBS Bank Orzeł Międzyrzecz – Womix NTS Trójka Nakło: 3:0 (25:16, 25:22o 25:22).
Skład Orła: kapitan Piotr Haładus, Krzysztof Baran, Artur Troska, Mariusz Szulikowski, Piotr Sęk, Miłosz Olejniczak, Marcin Wanat – libero.