Siatkarze Startu Zielona Góra mistrzami Polski. Strzelcy z medalami w Pucharze Świata

Cezary Konarski
ZSR Start Zielona Góra
Kolejnymi ważnymi osiągnięciami mogą pochwalić się niepełnosprawni sportowcy zielonogórskiego Startu. Wielkie powody do radości mają siatkarze plażowi, którzy w Elblągu zdobyli tytuł mistrza Polski.

Podopieczni trenera Janusza Krulikowskiego w składzie: Jacek Moliński, Bartłomiej Synowiec, Michał Wypych i Łukasz Zieliński, po bardzo wyrównanych grach pokonali Atak Elbląg 2:1 i takim samym rezultatem Start Łódź. – Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartek Synowiec – mówi Danuta Tarnawska, prezes ZSR Start Zielona Góra. - Gratulujemy naszym zawodnikom, cieszymy się, że mają możliwość kontynuowania rywalizacji w swojej ulubionej dyscyplinie sportu, jaką jest siatkówka. Życzymy dalszych sukcesów, szczególnie na arenie międzynarodowej tym zawodnikom, którzy zakwalifikowali się do kadry narodowej.

Dwa medale w zawodach Pucharu Świata w strzelectwie

W Limie odbyły się zawody Pucharu Świata w strzelectwie, gdzie wystartował m.in. Szymon Sowiński, a reprezentacją Polski opiekował się inny zielonogórzanin, trener kadry narodowej Marek Marucha. Zawody dawały ostatnią możliwość na zdobycie kwalifikacji na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.

- Szymon jechał na zawody spokojny, gdyż już dwa lata temu zdobył kwalifikację – powiedziała Danuta Tarnawska. - Puchar Świata stanowił dla niego generalny sprawdzian i rekonesans przed igrzyskami.

W rywalizacji indywidualnej Szymon Sowiński najbliżej medalu był w konkurencji P4-pistolet 50 m. Do finału awansował uzyskując 524 pkt., natomiast w finale zabrakło mu tylko 0,2 pkt. do brązowego medalu. Również czwarte miejsce zajął w nieolimpijskiej konkurencji P5 pistolet pneumatyczny standard 10 m (z wynikiem 348 pkt.).
Szymon Sowiński z Peru nie wyjechał jednak bez medali, wywalczył dwa brązowe „krążki” razem z kolegami z reprezentacji Polski w drużynowej rywalizacji w P3-pistolet sportowy 25 m i P1-pistolet pneumatyczny 10 m. Jednym z zawodników, który również zapracował na te sukcesy był zawodnik Startu Gorzów Kacper Pierzyński.