Zamknij

Gazeta Lubuska

Sieć nielegalnych salonów gier rozbita w Lubuskiem. W akcji 39 funkcjonariuszy. W ich rękach 17 automatów do gier

Funkcjonariusze lubuskiej KAS 15 kwietnia wkroczyli jednocześnie do 4 miejsc na terenie województwa lubuskiego, by zabezpieczyć dowody przestępstwa skarbowego,

KAS w Zielonej Górze

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/5] Następne

Sieć nielegalnych salonów gier rozbita w Lubuskiem. W akcji 39 funkcjonariuszy. W ich rękach 17 automatów do gier

Funkcjonariusze lubuskiej KAS 15 kwietnia wkroczyli jednocześnie do 4 miejsc na terenie województwa lubuskiego, by zabezpieczyć dowody przestępstwa skarbowego, jakim jest urządzanie gier hazardowych bez zezwolenia.

- To wynik trwającego już od jakiegoś czasu śledztwa, w ramach którego dokonywane były już wcześniej zatrzymania automatów. Jednak tym razem szeroki zakres działań wymagał wsparcia specjalnej grupy wyodrębnionej w Lubuskim Urzędzie Celno-Skarbowym do zabezpieczania działań. Całość nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp. - mówi Beata Downar-Zapolska z Izby Skarbowej w Zielonej Górze.

W efekcie zatrzymano jeszcze trzy automaty do gier, dokumentację księgową dotyczącą prowadzonej działalności, a także dokumenty potwierdzające udział innych osób powiązanych z organizowaniem nielegalnych punktów hazardowych. Ponadto znaleziono 20 tysięcy złotych w gotówce i telefony komórkowe wykorzystywane przez sprawców.

Na miejscu zatrzymany został 30-letni mężczyzna, który jest podejrzany o organizowanie nielegalnej działalności i któremu grozi poza wysoką karą grzywny, także kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wideo: Krajowa Administracja Skarbowa w Lubuskiem rozbiła sieć nielegalnych salonów gier

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy