MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skąd krew na zielonogórskich bachusikach? Teraz Przemysław Piotrowski – autor kryminału „Piętno” - się z tego wytłumaczy!

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Szalik z jelit ofiary na bachusikach Brukasie i MZKusie… Rozprute ciało na koniku pod Palmiarnią… Przemysław Piotrowski w swojej najnowszej powieści kryminalnej „Piętno” nie oszczędza czytelnika.
Szalik z jelit ofiary na bachusikach Brukasie i MZKusie… Rozprute ciało na koniku pod Palmiarnią… Przemysław Piotrowski w swojej najnowszej powieści kryminalnej „Piętno” nie oszczędza czytelnika. Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Seryjny morderca w Zielonej Górze? Tak - w powieści „Piętno” Przemysława Piotrowskiego, gdzie zabójca eksponuje szczątki swoich ofiar m.in. na bachusikach na zielonogórskim deptaku.

„Piętno” (Wydawnictwo Czarna Owca) to najnowsza powieść kryminalna Przemysława Piotrowskiego. Zielonogórzanin, absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, były dziennikarz GL, debiutował w 2015 r. „Kodem Himmlera”. Później napisał „Drogę do piekła”, „Radykalni. Terror”, „Radykalni. Rebelia”.

Komisarz Igor Brudny tropi mordercę w rodzinnej Zielonej Górze

Kiedy bohater kryminału „Piętno” - stołeczny komisarz Igor Brudny zmuszony jest odwiedzić stare zielonogórskie kąty, przypomina sobie smak pierogów w (nieistniejącym już) barze Pod Bykiem, z radością reaguje na szyldy sklepu Kapsel i pizzerii Koloseum. Ten ostatni zresztą lokal będzie ważny dla rozwoju wydarzeń… Warszawski gliniarz, który nazwisko Brudny przyjął na cześć Brudnego Harry’ego – ikonicznej filmowej postaci kreowanej przez Clinta Eastwooda – mieszka w Hotelu Pod Dębem – tuż obok Zielonogórskiego Policyjnego Klubu Strzeleckiego „Gwardia” przy ul. Strzeleckiej. A krwawe ślady działalności seryjnego mordercy, zwanego Filipem Rozpruwaczem, widzi na figurkach popularnych bachusików na zielonogórskim deptaku czy na rzeźbie konika z chłopcem pod Palmiarnią…

Macie pytania do Przemysława Piotowskiego? Spotkanie z autorem „Piętna” w Bibliotece Norwida

Przemysław Piotrowski – autor kryminału „Piętno” – będzie bohaterem Czwartku Lubuskiego w Bibliotece Norwida.
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 czerwca o godz. 18.00 - na żywo (sala im. Janusza Koniusza WiMBP w Zielonej Górze) oraz online.
Osoby zainteresowane osobistym udziałem proszone są o wcześniejszy kontakt w Działem Promocji i Organizacji Wydarzeń Biblioteki w celu zarezerwowania miejscówki (tel. 45 32 635, e-mail: [email protected]). Z powodu ograniczeń sanitarnych w spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 50 osób.
Transmisja live w internecie - na Facebooku Biblioteki: https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/

Przemysław Piotrowski o powieści "Radykalni. Rebelia"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska