Skobel rządziła w Łodzi, KSSSE AZS PWSZ wygrał z Widzewem!

(pat)
Agnieszka Skobel (z piłką) znów poprowadziła KSSSE AZS PWSZ Gorzów do cennego zwycięstwa. W Łodzi nasza skrzydłowa aż do 33 minuty grała na fenomenalnej skuteczności - ponad 93 proc.! Bogusław Sacharczuk
Dziś w Łodzi gorzowianki miały kłopoty tylko na początku meczu. Gdy jednak do akcji wkroczyła liderka akademiczek Agnieszka Skobel, to Widzew od razu "zrozumiał", że jest bez szans.

Stawka pojedynku w mieście włókniarzy była spora. Gospodynie nie mogły przegrać, żeby zachować jeszcze cień szansy na awans do najlepszej ósemki. Z kolei wygrana KSSSE AZS PWSZ praktycznie gwarantowała mu grę w tym gronie. Z bitwy o play off zwycięsko wyszły gorzowianki, które tym samym zrewanżowały się łodziankom za niespodziewaną porażkę we własnej hali w pierwszej rundzie.
Choć spotkanie rozpoczęło się dla nas fatalnie, bo od 0:4, to jeszcze w inauguracyjnej kwarcie akademiczki zbudowały bezpieczną przewagę. Etatową egzekutorką w KSSSE AZS PWSZ była Agnieszka Skobel, do której szło sporo podań. To nie był przypadkowy wybór, bo przecież w tym sezonie nasza skrzydłowa jest niesamowita. Kto ma Skobel, ten ma zwycięstwo? Dziś ta zasada znów znalazła potwierdzenie!

Więcej w jutrzejszym, papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej"

WIDZEW ŁÓDŹ - KSSSE AZS PWSZ GORZÓW 52:65 (8:15, 15:15, 15:18, 14:17)

WIDZEW: Jankowska 19, Pawlak 14, Rzeźnik 6, Tondel 4, Kopczyk 3 oraz Głocka 4, Polit 2.
KSSSE AZS PWSZ: Skobel 24, Smalley 23, Weaver 10, Johnson 6, Kaczmarczyk 2 oraz Chaliburda, Trębicka i Maruszczak po 0.
Sędziowali: Wojciech Liszka (Wrocław) i Robert Zieliński (Warszawa). Widzów 100.