Skoki narciarskie dzisiaj KONKURS NA ŻYWO, WYNIKI Zakopane 2020. Kamil Stoch zwycięzcą w Zakopanem LIVE 26.01.20

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Skoki narciarskie NA ŻYWO ZAKOPANE 2020 KONKURS INDYWIDUALNY 26.01. Dziś najlepsi skoczkowie świata rywalizowowali na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Kto wygrał skoki? Dawid Kubacki zaliczył dziewiąte podium zawodów Pucharu Świata z rzędu! Ale zwyciężył Kamil Stoch, który skakał w fenomenalnym stylu i przerwał passę kolegi z reprezentacji. Świetnie skoczył też Piotr Żyła. Tutaj znajdziecie wyniki i relację NA ŻYWO z obu konkursów w Zakopanem. W sobotę Polacy zajęli 5. miejsce w konkursie drużynowym. W drugiej serii Japończyk Yukiya Sato pobił rekord Wielkiej Krokwi wynikiem 147 metrów! Pełne wyniki LIVE poniżej.

Skoki narciarskie - dziś na żywo Zakopane 26.01. 2020

Kamil Stoch po raz szósty w karierze stanął na podium w Zakopanem. Wielki powrót skoczka z Zębu, który zwyciężył w kapitalnym stylu. Trzecie miejsce zajął prowadzący po pierwszej serii Dawid Kubacki, co oznacza, że stanął na podium po raz dziewiąty z rzędu. W pierwszej dziesiątce było trzech Polaków, gdyż ósme miejsce zajął Piotr Żyła.

- To nie był dla mnie łatwy sezon, cały czas czegoś szukałem. Dzisiaj jednak spełniło się moje marzenie. Zwycięstwo przy takiej publiczności, najlepszej na świecie, to coś niesamowitego - powiedział Kamil Stoch. To jego 35. zwycięstwo w konkursach Pucharu Świata (piąte w Zakopanem). Goni Adama Małysza, który ma 39. pucharowych zwycięstw.

- Kolejne podium z rzędu i do tego w takim towarzystwie to fajna sprawa - komentował z wielkim spokojem Dawid Kubacki. - Trzecie miejsce to też jest bardzo dobry wynik. Czy mi zależy na tym, by przedłużyć serię stawania na podium? Zależy mi na dobrych skokach, a jeśli daje to miejsca na podium, to w to mi graj.

- Jestem dumny z tego, co chłopaki zrobili dzisiaj w Zakopanem. Takie Zakopane jest przepiękne: mnóstwo naszych kibiców, wspaniała atmosfera, niepowtarzalny hymn śpiewany przez fanów. Przy tym wszystkim łezka kręci się w oku - powiedział dyrektor PZN Adam Małysz.

Skoki narciarskie - dziś na żywo Zakopane 26.01. 2020

Po pierwszej serii było bez niespodzianek - prowadził Dawid Kubacki, który skokiem na odległość 140 metrów odleciał konkurencji. Za nim był Niemiec Stephan Leyhe, a trzecie miejsce zajmował Kamil Stoch (137,5 m). Świetnie spisał się też Piotr Żyła, który uzyskał 134 m i po pierwszej próbie był siódmy. Konkurs indywidualny Zakopane transmisja online.

Puchar Świata w skokach klasyfikacja po konkursie w Zakopanem 26.01

 • 1. Karl Geiger 931
 • 2. Stefan Kraft 883
 • 3. Ryoyu Kobayashi 831
 • 4. Dawid Kubacki 824
 • 5. Marius Lindvik 585
 • 6. Kamil Stoch 574
 • 7. Daniel Andre Tande 467
 • 8. Philipp Aschenwald 443
 • 9. Peter Prevc 421
 • 10. Johann Andre Forfang 410

Ostatnim akordem pełnego emocji weekendu w Zakopanego jest konkurs indywidualny. Sobotnia rywalizacja drużynowa była tylko przygrywką do tego, co czeka nas pod Tatrami w niedzielę. Dzisiaj o godzinie 15 na Wielkiej Krokwi odbyła się seria próbna, a punktualnie o 16 skoczkowie rozpoczną rywalizację o punkty Pucharu Świata. Na trybunach 23 tysiące widzów, kilka tysięcy wokół skoczni, miliony przed ekranami. Poniżej znajdziesz relację z Zakopanego na żywo.

Skoki narciarskie - konkurs na żywo Zakopane 26.01. 2020

Pierwsza seria - relacja na żywo, wyniki.
16. platforma startowa Wielkiej Krokwi (rekord 147 m).
Aleksander Zniszczoł - 121,5 m, nota 108,2 pkt. Maciej Kot - 116 m, nota 102,8 pkt. Bez szans na awans do drugiej serii.

Niemiec Markus Eisenblichler, który skacze z kontuzjowaną ręką w szynie, uzyskał 125 m (punkt K) i objął prowadzenie. Kibice nieco się martwią krótkimi skokami, ale jury nie reaguje - belka bez zmian. Niemiec Pius Paschke miał 126,5 m i to wystarczyło, by prowadzić po skokach 30 zawodników.

Wreszcie nastąpiła eksplozja, gdy Piotr Żyła uzyskał odległość 134 m, taką samą, jak w serii próbnej. Z notą 138,6 pkt prowadził jednak tylko dwie minuty, bo skaczący za nim Niemiec Stephan Leyhe przeleciał 139 m (144 pkt). Kamilowi Stochowi nie udało się objąć pozycji lidera, lecz skok oddał świetny - odległość 137,5 m, nota 143,4 pkt, co oznaczało, że w drugiej serii będzie miał do odrobienia niewielką stratę.

Wreszcie Dawid Kubacki, który przeskoczył wszystkich! 140 metrów i nota 148,2 pkt dały mu komfortowe prowadzenie
. Nie dał mu rady Ryoyu Kobayashi, który miał 136 m. Tyle samo uzyskał Stefan Kraft, a dwa metry mniej Karl Geiger. Kubacki prowadził więc po pierwszej serii!

Skoki w Zakopanem WYNIKI na żywo - konkurs indywidualny 26 stycznia transmisja online live

Skoki narciarskie - dziś na żywo Zakopane 26.01. 2020

Przeczytaj, jak było w serii próbnej, gdy nie tylko najlepsi przekraczali 130 metrów.

Skoki narciarskie - konkurs indywidualny na żywo Zakopane 26.01. 2020

W serii próbnej jako pierwsi z Polaków na skoczni pojawili się Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot. Pierwszy miał 116,5 m z belki numer 18 (zyskał 10 pkt za wiatr), drugi 119,5 m. Po nich ruszył Piotr Żyła i wynikiem 134 m narobił nam apetytów.

W serii próbnej Stoch miał 139,5 m, a Dawid Kubacki 137 metrów. To dało skoczkowi z Szaflar miejsce tuż za Stephanem Leyhe, a przed Stochem, który oddał najdłuższy skok.

Skoki narciarskie - konkurs drużynowy na żywo Zakopane 2020

W sobotę 25.01 w Zakopanem odbył się konkurs drużynowy. Tutaj znajdziecie relację LIVE z tego wydarzenia. Skład naszej drużyny na sobotni konkurs: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny.

Polacy zajmowali 5. pozycję po pierwszej serii i takie miejsce zajęli na koniec zawodów

Polacy zajmowali 5. pozycję po pierwszej serii i takie miejsce zajęli na koniec zawodów. Prowadzili Niemcy przed Norwegami i Słowenią, a później nie uległo to już zmianie.

Wyniki Polaków w pierwszej serii konkursu drużynowego: Piotr Żyła - 123 m (122,9 pkt), Jakub Wolny - 122,5 m (116,7), Kamil Stoch - 134,5 (141,2), Dawid Kubacki - 135 m (147,3).

Reprezentanci Polski zgromadzili w pierwszej serii 528,1 pkt i tracą do liderujących Niemców 33,6 pkt. Do Austriaków Biało-Czerwoni tracą 0,3 pkt straty, a do Słowenii 1,7 pkt.

Wyniki Polaków w drugiej serii: Żyła - 136,5 m, Wolny - 118 m, Stoch - 135,5 m, Kubacki - 139,5 m.

W serii próbnej brylował Dawid Kubacki. Z wynikiem 137 metrów zajął pierwsze miejsce. Siódmy był Kamil Stoch.

Rekordowy skok Sato widziałem z wyciągu, bo akurat jechałem do góry. No, wyszedł mu, nie powiem. Ale nie będę myślał o tym, by w niedzielę na nowo zostać rekordzistą Wielkiej Krokwi, bo w skokach nie można w ten sposób podchodzić do zawodów

W drugiej serii konkursu drużynowego Japończyk Yukiya Sato uzyskał aż 147 metrów, odbierając rekord Wielkiej Krokwi Dawidowi Kubackiemu (143,5 m). Warto dodać, że Sato w Letnim Grand Prix uzyskał w Zakopanem 145 m.

- Rekordowy skok Sato widziałem z wyciągu, bo akurat jechałem do góry. No, wyszedł mu, nie powiem. Ale nie będę myślał o tym, by w niedzielę na nowo zostać rekordzistą Wielkiej Krokwi, bo w skokach nie można w ten sposób podchodzić do zawodów - przekonywał po konkursie drużynowym przed kamerami TVP Dawid Kubacki. Jak zwykle z dużym spokojem opowiadał o swojej formie. - Moje skoki były dobre, ale schodzę dziś ze skoczni z nutką niedosytu, bo były spóźnione - wyjaśnił.

Yukiya Sato skokiem na 147 m wywindował Wielką Krokiew w rankingu skoczni z najlepszym oficjalnym rekordem. od soboty Zakopane wyprzedzają tylko Willingen (rekord - 152 m), Whistler Mountain (149 m), Sapporo (148,5 m), Neustadt (148 m) i Ruka (147,5 m).

Wyniki na żywo z konkursu drużynowego poniżej.

Skoki narciarskie Zakopane 2020 - konkurs drużynowy na żywo 25.01
Kadry wszystkich drużyn, które wystąpią w sobotnim konkursie PŚ w Zakopanem.

Wcześniejsze wpisy

Skoki narciarskie - kwalifikacje na żywo Zakopane 2020

W niedzielnym konkursie spośród dziewięciu Polaków, którzy walczyli w kwalifikacjach, wystartują: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

Kwalifikacje wygrał Dawid Kubacki, który w piątek pokazał, że nadal jest w kapitalnej formie. Bardzo dobrze skakał też Kamil Stoch. Obaj mają wielkie szanse na podium w niedzielnym konkursie indywidualnym.

Debiutujący w Pucharze Świata 17-letni Adam Niżnik uzyskał 117,5 m, Aleksander Zniszczoł - 120 m, Andrzej Stękała - 117 m, Jakub Wolny - 114,5 m, Stefan Hula - 116 m, Maciej Kot - 118 m, a Piotr Żyła - 127 m.

Pierwszy komentarz Stefana Huli po odpadnięciu w kwalifikacjach był symptomatyczny: - Trzeba się spakować i iść do domu. Nie wiem co mam powiedzieć...

Kamil Stoch uzyskał 136 metrów, a Dawid Kubacki skoczył jeszcze dalej - aż 140,5 m i objął prowadzenie, którego już nie oddał. Skaczący tuż za Polakiem Japończyk Ryoyu Kobayashi miał 139,5 m, słabiej spisał się inny z faworytów Niemiec Karl Geiger. Austriak Stefan Kraft uzyskał 141 m, ale miał słabsze noty i zajął 3. miejsce.

Okazało się, że czwartym skoczkiem w polskiej drużynie w sobotnim konkursie drużynowym będzie decyzją trenera Michala Doleżala Jakub Wolny, mimo że w kwalifikacjach uzyskał tylko 114,5 m.

Dawid Kubacki stawał na podium w ośmiu ostatnich konkursach, a w miniony weekend dwa razy był najlepszy w Titisee-Neustadt

Skoki narciarskie - konkursy na żywo Zakopane 2020

Oczekiwania kibiców przed konkursami w Zakopanem są bardzo rozbudzone. Dawid Kubacki stawał na podium w ośmiu ostatnich konkursach, a w miniony weekend dwa razy był najlepszy w Titisee-Neustadt. Zwycięzca ostatniego Turnieju Czterech Skoczni jest także rekordzistą Wielkiej Krokwi, choć w indywidualnych konkursach Puchar Świata nie stanął jeszcze w Zakopanem na podium. Aż pięć razy robił to natomiast Kamil Stoch, który cztery razy był na skoczni im. Stanisława Marusarza najlepszy, a raz zajął trzecie miejsce. Polacy mają także bardzo dobre wspomnienia z konkursów drużynowych rozgrywanych w ostatnich latach – od 2016 roku zajmowali kolejno trzecie, drugie, pierwsze i trzecie miejsce.

Skoki narciarskie Zakopane 2020. Tłumy kibiców z całej Polsk...

Skoki narciarskie w Zakopanem PROGRAM

 • Piątek, 24.01.2020
  11.00 - Odprawa techniczna
  16.00 - Oficjalny trening
  18.00 - Kwalifikacje
 • Sobota, 25.01.2020
  15.00 - Seria próbna
  16.15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego
 • Niedziela, 26.01.2020
  15.00 - Seria próbna
  16.00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Skoki narciarskie - kwalifikacje na żywo Zakopane 2020

W piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego zobaczyliśmy dziewięciu Polaków: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę oraz Adama Niżnika.

Skoki narciarskie w Zakopanem SKŁAD POLAKÓW
W Zakopanem o punkty Pucharu Świata powalczy dziewięciu Polaków:

 • Dawid Kubacki
 • Kamil Stoch
 • Piotr Żyła
 • Maciej Kot
 • Stefan Hula
 • Jakub Wolny
 • Adam Niżnik
 • Andrzej Stękała
 • Aleksander Zniszczoł

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze:

 1. Piątek, 17:00, kwalifikacje
 2. Sobota, 15:30, konkurs drużynowy
 3. Niedziela, 15:45, konkurs indywidualny

Puchar Świata w skokach klasyfikacja generalna, tabela

 • 1. Karl Geiger 886
 • 2. Stefan Kraft 803
 • 3. Ryoyu Kobayashi 793
 • 4. Dawid Kubacki 764
 • 5. Mariusz Lindvik 545
 • 6. Kamil Stoch 474
 • 7. Daniel Andre Tande 447
 • 8. Philipp Aschenwald 414
 • 9. Peter Prevc 395
 • 10. Johann Andre Forfang 395

Sportowy24.pl w Małopolsce

Tokio Flesz odcinek 2

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Trium... nawet w tytule błędy robicie. aż czytać się nie chce...

a
andrzejka

JEST 2 SKOCZKÓW I 1/2 I TO WSZYSTKO JAK SIĘ SKOŃCZĄ STARSI ZAKOPANE TEŻ ZOBACZY PUSTKI BO NIKT NIE POJEDZIE OGLĄDAĆ OGONA NASZYCH !

M
MultiSport

[KONKURS]

Karta MultiSport Plus - umożliwia do wejścia za darmo na większość obiektów sportowych (boiska/baseny/areny) o wartości 1800 złotych na rok czasu może być Twoja.

link.do/KonkursMultiSport

Dodaj ogłoszenie