Skoki narciarskie WYNIKI. Trzeci konkurs Pucharu Świata w Sapporo nie był dla Polaków tak udany jak poprzednie. Wygrał Ryoyu Kobayashi

Artur Bogacki
Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi Andrzej Banas / Polska Press
Wyniki skoków w trzecim, niedzielnym (22.01) konkursie Pucharu Świata w Sapporo nie były dzisiaj dobre dla Polaków. Żadnemu nie udało się stanąć, na podium, a tylko jeden był w czołowej "10" - 8. miejsce zajął Piotr Żyła. Zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Wyniki skoków w Sapporo mogły być lepsze...

Trzy dni skoków w Japonii nie wyszły Polakom na dobre. W każdym z konkursów były coraz gorsze wyniki, a ten ostatni statystycznie był najsłabszym w całym sezonie dla kadry, jak i dla lidera klasyfikacji Pucharu Świata Dawida Kubackiego.

Skoczek z Szaflar na półmetku był 6. (w kwalifikacjach był dopiero 22.), ze stratą 4,2 pkt do podium. W drugiej serii "loteryjnych" zawodów nie miał szczęścia do warunków wietrznych, spadł na 11. miejsce łącznie. Utrzymał jednak prowadzenie w klasyfikacji łącznej PŚ, choć 2. dzisiaj Halvor Egner Granerud odrobił sporo punktów.

Kobayashi: reaktywacja. Wspaniałe skoki i wyniki Japończyka w Sapporo

Zwyciężył Ryoyu Kobayashi, który po słabiutkich wcześniejszych występach odrodził się na ojczystej ziemi. W każdym z konkursów broniący Kryształowej Kuli zawodnik był na podium, wygrał dwa z nich (dziś także kwalifikacje poprzedzające główne zawody). W tym ostatnim po pierwszej serii miał ponad 6 pkt starty do Graneruda, ostatecznie po drugim skoku wyprzedził go łącznie o 12 pkt. W finałowej rundzie poleciał na aż 143 m.

Z Polaków dzisiaj w Sapporo najlepiej spisał się Piotr Żyła, który był 8. Punkty zdobyli także pozostali nasi skoczkowie, czyli cała piątka. Podniósł się Paweł Wąsek, który dzień wcześniej odpadł w kwalifikacjach.

Skoki narciarskie dzisiaj. Wyniki PŚ Sapporo (niedziela, 22.01)

• 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 280,9 (141 i 143 m)