Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sława zaczyna wielkie kuszenie turystów

Wojciech Olszewski 68 387 52 87 [email protected]
Nowe molo nad Jeziorem Sławskim jest już oblegane przez letników, ale warto wybrać się i w inne rejony miasta
Nowe molo nad Jeziorem Sławskim jest już oblegane przez letników, ale warto wybrać się i w inne rejony miasta
Miasto szykuje się mocno do wakacyjnego sezonu. Aż 7 milionów złotych w ciągu dwóch lat zainwestowano w infrastrukturę turystyczną. - W dłuższej perspektywie da to nowy impuls rozwojowy miastu - mówi wiceburmistrz Krzysztof Gruszewski.

Zupełnie zmieniło się otoczenie plaży, odnowiony został też rynek. Sława chce kusić nie tylko wczasowiczów, ale także jednodniowych, czy weekendowych turystów. - To są wdzięczni turyści, ciężko pracują cały tydzień i chcą odpocząć pod namiotem, w ośrodku. Lubuskie nie może być tylko postrzegane jak kraina lasów i jezior, dlatego próbujemy stworzyć ofertę dla ludzi szukających odpoczynku - mówi wiceburmistrz Krzysztof Gruszewski.

Do tego posłużyć ma rozbudowany cykl wakacyjnych imprez. Już 3 lipca na terenie Centrum Kultury i Wypoczynku odbędzie się druga edycja festiwalu Summer Rock Sława. Imprezie towarzyszyć będzie II Spotkanie Motocyklowe. A 17 lipca na plaży Sławska Noc Reggae kusić będzie optymistyczną i słoneczną muzyką.

- Chcemy przez promocję odmienić postrzeganie Sławy. Oczywiście nie da się przeskoczyć choćby nadmorskich czy mazurskich kurortów, ale uczymy się od wszystkich, jak stworzyć własny, atrakcyjny obraz Sławy. Zadbaliśmy o otoczenie, musimy wypełnić je dobrą treścią. W dłuższej perspektywie te turystyczne działania dadzą nowy impuls rozwojowy miastu - podkreśla K. Gruszewski.

A Sława zakończyła właśnie wartą siedem milionów złotych inwestycję w infrastrukturę turystyczną. Zupełnie zmieniło się oblicze nowego rynku, terenu przy plaży, wybudowano też skate park oraz boisko. - Chcieliśmy kompleksowo w kilku częściach miasta poprawić słabe punkty - wyjaśnia wiceburmistrz Gruszewski.

Zaczęło się od spraw komunikacyjnych i wyprowadzenia z rynku zajezdni PKS. - Przenieśliśmy ją w okolicę urzędu gminy, nie jest daleko, ale autobusy nie wpychają się już w środek miasta. W uwolnionym nowym rynku próbowaliśmy stworzyć centrum rekreacyjne, część pasażową i odpoczynkową.

W miejscu dawniej zajmowanym przez zajezdnię PKS teraz są nowe piesze pasaże, trawniki, fontanna słoneczny zegar i nowa mała architektura. To ma zachęcać turystów i dawać poczucie kameralności.

Drugim punktem zmian był teren Ośrodka Sportu i Rekreacji i sławskiej plaży. Powstał nowy wybrukowany pasaż, umocnione nabrzeża z balustradami, przywieziono nowy piasek na plaże. Pojawiły się też charakterystyczne parasole z trzciny. Na pewno uwagę zwróci też nowe molo. Na lepsze zmieniło się też otoczenie "Galer". Dopełnieniem inwestycji są plac zabaw, ściana wspinaczkowa oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, czy skatepark obok gimnazjum.

- Bolączką jest jeszcze sam park, który byłby połączeniem obu rynków i ośrodka, stanowiłby też łącznik z Radzyniem - dodaje burmistrz K. Gruszewski. Ale na to pieniędzy już zabrakło. Gmina poszuka jednak środków i na to.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska