Ślub w plenerze: Jak go przygotować i zadbać o wystrój? Co...

  Ślub w plenerze: Jak go przygotować i zadbać o wystrój? Co jest potrzebne a co modne? Podpowiadamy!

  AM

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Propozycja dekoracji na ślub w plenerze, przygotowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów na targach Gardenia.Przejdź do kolejnego zdjęcia
  1/6
  przejdź do galerii

  Propozycja dekoracji na ślub w plenerze, przygotowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów na targach Gardenia.
  Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
  ©Waldemar Wylegalski

  W ostatnich latach ze Stanów Zjednoczonych przyszła do nas moda na śluby w plenerze. Pozwala na nie także polskie prawo. Cieszą się one dużą popularnością, ponieważ są oryginalne, ciekawe i przede wszystkim piękne. Możemy je urządzić w lesie, nad jeziorem lub we własnym ogrodzie. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.
  Śluby w plenerze są skutkiem naszej inspiracji Zachodem. Tego dnia chcemy, żeby wszystko było wyjątkowe i piękne, tak jak w amerykańskim filmie. W Polsce, w tej formie możliwy jest ślub cywilny. Możemy zaprosić urzędnika w dowolne, wybrane przez nas miejsce. Dzięki temu, nawet nasz własny ogród może stać się świadkiem naszego ślubu.

  Czytaj także: Ślub w ogrodzie, czyli jak spełniliśmy swoje marzenie - opowiadają nowożeńcy

  Urządzenie takiego ślubu nie jest trudne.
  Wystarczy znaleźć swoje wymarzone miejsce, z pięknym widokiem. Może to być na przykład jezioro czy las, ale też specjalnie wynajmowane na takie okazje pola czy ogrody przy restauracjach. Następnie trzeba wypożyczyć stoły, krzesła i tzw. małą architekturę.

  Decydując się na ślub w plenerze tak naprawdę nie musimy inwestować w dekoracje. Jeśli jednak chcemy, warto postawić na coś, co będzie się ładnie komponowało z otaczającą nas naturą.

  - Mogą to być małe serduszka z papieru, balony, pompony z tiulu, no i przede wszystkim dekoracje kwiatowe. Kwiaty cięte można ładnie wkomponować w ścianę, czy ozdobić nimi pnie drzew. Nie trzeba korzystać z samych kwiatów. Doskonałą dekoracją są również liście. Mogą posłużyć np. jako podkładka na obrączki - mówi Katarzyna Ressel z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów.
  1 3 »

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo