MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Słubice lepsze?

DARIUSZ CHAJEWSKI
W powiecie nie widać ogromnego ruchu na rynku nieruchomości. Zdaniem fachowców, krośnieńskie nie jest wystarczająco atrakcyjne.

Bardzo zadowolony z sytuacji na rynku nieruchomości jest wójt Maszewa Jan Hołyński. Jak żartuje, wiosną traktory wyjechały nawet na pola, które od lat nie były użytkowane, a grunty schodzą jak woda.
- Chcą skorzystać z unijnych dopłat - mówi wójt. - Mniej natomiast ludzi ze Śląska kupuje stare domy. Ale przyczyna jest prozaiczna, wszystkie zostały sprzedane.

Słubice lepsze?

Znacznie mniej zadowolona z rynku jest Bożena Bakalarz z gubińskiego biura zajmującego się obrotem nieruchomościami.
- Ożywienia niestety nie zauważyłam, raczej stagnację - opisuje. - Ruch jest jedynie w mieszkaniach komunalnych.
Do biura trafiają potencjalni klienci szukający "czegoś" blisko granicy, ale później okazuje się, że atrakcyjniejsze wydają im się Słubice.
Do dobrej passy daleko także zdaniem sekretarza krośnieńskiego powiatu Zbigniewa Kościukiewicza. Niedawno starosta wystawił na przetarg dwie, zdaniem urzędu bardzo atrakcyjne, nieruchomości. Nie było zainteresowania nimi, mimo że miasto sporo wydaje na poprawę infrastruktury, która podnieść ma atrakcyjność inwestycyjną Krosna.

Im dalej, tym gorzej

- Zainteresowanie tymi klasycznymi nieruchomościami, czyli domami i działkami budowlanymi, kończy się mniej więcej na Dąbiu - mówi właściciel zielonogórskiego biura obrotu nieruchomościami Czesław Karczmar. - Zainteresowanie generuje Zielona Góra i im dalej od stolicy województwa tym trudniej jest sprzedać nieruchomość.
Zdaniem fachowców w krótkim czasie niewiele na rynku nieruchomości zmieni wejście Polski do Unii Europejskiej. Oto tuż za Nysą nasi zachodni sąsiedzi mają pod dostatkiem pustostanów i nieruchomości, które bywają nawet tańsze od tych w powiecie krośnieńskim.
Jednak inwestując w nieruchomości nie można myśleć o opłacalności w ciągu roku, czy dwóch. Minimum to pięć lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska