ŚNIEŻKA JOKER PIŁA - GTPS GORZÓW WLKP. 3:1 (25:23, 25:21, 16:25, 25:19)

Z Piły ROBERT GORBAT
Michałowi Gacy (w ciemnym stroju) rzadko udawało się przebić przez blok Marcina Lubiejewskiego - dziś środkowego Śnieżki Jokera Piła, a jeszcze dwa lata temu zawodnika Stilonu Gorzów Wlkp. KAZIMIERZ LIGOCKI
Źle się dzieje w gorzowskiej siatkówce. Naszpikowane graczami z ekstraklasowym doświadczeniem GTPS z kretesem przegrało w Pile z beniaminkiem serii B I ligi.

W sobotę gorzowianie prezentowali się słabo w każdym elemencie gry. Nawet w korzystnych sytuacjach tracili punkty seriami, a ich szkoleniowiec do końca nie miał jasnej koncepcji składu, co chwilę dokonując roszad na kluczowych pozycjach. Tłumaczenia o problemach zdrowotnych większości graczy brzmią w tej sytuacji mało wiarygodnie.
Pierwszy set nie zapowiadał późniejszej katastrofy gości, bo po serii błędów gospodarzy prowadzili oni 14:10 i 16:11. Wystarczyło jednak kilka ostrych zagrywek Mirosława Zawieracza, by miejscowi wyrównali na 17:17. Przy remisie 23:23 najpierw skutecznym minięciem bloku gorzowian popisał się Marcin Owczarski, potem M. Zawieracz wykorzystał kontrę po anemicznym zbiciu Marcina Olichwera i było 1:0 dla Śnieżki Jokera.
W drugiej odsłonie przyjezdni wygrywali tylko raz - 5:4 po asie serwisowym M. Olichwera. Gorzowian gorąco zagrzewała do boju 30-osobowa grupa ich sympatyków, ale na boisku wszystkie atuty były po stronie gospodarzy.
Radośniej zrobiło się w ekipie gości tylko w trzeciej partii. Asowe zagrywki Radosława Maciejewicza i Michała Gacy dały im prowadzenie 15:9 i 21:14, którego nie oddali do ostatniej piłki.
W następnym secie wszystko wróciło do normy, bo kierowani przez eksstilonowca Jerzego Zwierkę siatkarze Śnieżki Jokera pewnie prowadzili od remisu 4:4. Po godzinie i 35 minutach ostrym serwisem zakończył pojedynek M. Owczarski.

ŚNIEŻKA JOKER: Zwierko, M. Lach, Lubiejewski, Owczarski, Zawieracz, Chwastyniak, Gudynowski (libero) oraz Jurkojć, Winnik, Glugla i Kaźmierski.
GTPS: Borczyński, R. Maciejewicz, Strzałkowski, Olichwer, Gaca, Bartuzi, Cziszewski (libero) oraz Kocik, Malinowski i Łojewski.
Sędziowali: Józef Franas (Koszalin) i Jarosław Rostek (Szczecin). Widzów 900.