sportowy24
  SP-4 Kostrzyn wraca na Stadion Narodowy jako triumfator...

  SP-4 Kostrzyn wraca na Stadion Narodowy jako triumfator turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Mimo że od triumfu zawodników Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie w ogólnopolskim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zaraz minie miesiąc, nadal nie milkną echa osiągniętego przez nich sukcesu. Docenione zostały też piłkarki MUKS PS Kostrzyn.
  SP-4 Kostrzyn wraca na Stadion Narodowy jako triumfator turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Lubuski Urząd Wojewódzki

  Przypomnijmy, na początku maja na stadionie PGE_Narodowy w Warszawie podopieczni Adama Bogdańskiego oraz Roberta Guźniczaka w finale kategorii wiekowej do 12 lat wygrali 3:2 z SP-392 z Warszawy i zwyciężyli w największych w Europie zawodach dla dzieci, organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej i uznawanych za mistrzostwa kraju w U-12.

  A takie osiągnięcie nie mogło przejść przez echa. SP-4 najpierw gościła w Gorzowie u wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka.
  - Wygrana w turnieju Tymbarku jest wielkim wydarzeniem i sukcesem. Chcę wam bardzo serdecznie pogratulować! Pokazaliście, że nasze województwo wcale nie jest białą plamą na piłkarskiej mapie Polski. Mamy talenty i dobrych trenerów - mówił polityk w trakcie spotkania, po czym dodał: - Jesteście mistrzami dzięki swojej ciężkiej pracy i zasługujecie na to, żeby trenować w europejskich standardach. Jesteście naszą lubuską marką.

  Po tej uroczystości gracze UKS Czwórka Kostrzyn i UKS-u Akademii Futbolu Kostrzyn spotkali się z marszałek województwa lubuskiego Elżbietą Polak. - Wasza wygrana jest promocją nie tylko Kostrzyna nad Odrą, ale i Ziemi Lubuskiej. Życzę wam, abyście trafiali do najlepszych klubów, które pozwolą wam się rozwijać - powiedziała polityk.

  W trakcie tej wizyty pani marszałek był też obecny bur-mistrz miasta Andrzej Kunt. - To nie jest pierwszy sukces. Ci chłopcy przygotowywali się do niego od kilku lat. To był ich drugi finał na Stadionie Narodowym - przypomniał kostrzynianin o grze w 2017 r., w którym gracze Bogdańskiego oraz Guźniczaka, jako UKS Czwórka rywalizowała bez powodzenia na Stadionie Narodowym.
  Pierwszy z trenerów przyznaje, że takie uroczystości jak te są ważne, ale istotniejsze by-było dla niego i jego podopiecznych co innego. - Dla nas, jako dla nauczycieli, najlepszą nagrodą byłoby zrobienie prawdziwego boiska ze sztuczną trawą. Kiedyś takie było, ale to 15 lat temu. Dzisiaj to jest wykładzina z dziurami. I to na takim boisku przygotowywał się do turnieju mistrz Polski „Z Podwórka na Stadion” Bylibyśmy za takie bardzo wdzięczni, bo u nas jak widać rodzą i kształtują się talenty. Mieliśmy reprezentantów Polski [absolwentami SP-4 w Kostrzynie byli Dariusz Dudka i Grzegorz Wojtkowiak - dop. red.] i myślę, że będzie mieli - uśmiecha się do nas Bogdański.

  Uśmiechnięci byli też sami chłopcy, bo i od wojewody, i od marszałek, ale też i do bur-mistrza dostali okolicznościowe upominki. Także od prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona oraz prezesa Gorzowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Zdzis-ława Czyrki. Te zostały im wręczone w piątek w Kostrzynie w trakcie spotkania również z piłkarkami.

  Te z MUKS PS_Kostrzyn były w Warszawie szósta. - Dla nas jest to prawie takie samo miejsce jak to pierwsze chłopców, a to dlatego, że istniejemy dość krótko. A sukces jest - twierdził Stanisław Gorzelak.

  Co ciekawe, jest w tym też zasługa dyrektor SP-4 Marzanna Senger. - Bo pozwala nam korzystać z sali w szkole numer cztery i to bezpłatnie - dodał wiceprezes klubu.

  Wracając do nagrody dla piłkarzy. Ci spotkają się z reprezentacją Polski i jej kapitanem Robertem Lewandowskim. Kadra narodowa 2 czerwca będzie rozgrywać mecz eliminacyjnego do mistrzostw Europy 2020 z Izraelem.

  Z PODWÓRKA NA STADION w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Turnieju "Z podwórka na Stadion" - newsy, ciekawostki, wyniki!

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Jesienne wycieczki z atrakcjami pociągami POLREGIO

  Jesienne wycieczki z atrakcjami pociągami POLREGIO

  Bajkowy spektakl baletowy „Śpiąca królewna” w Zielonej Górze. To trzeba zobaczyć!

  Bajkowy spektakl baletowy „Śpiąca królewna” w Zielonej Górze. To trzeba zobaczyć!

  Żabi dwór - miejsce z duszą

  Żabi dwór - miejsce z duszą