Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

SPAR Falubaz odwołuje sparing. Nie ma pozwolenia na organizację imprezy masowej

(paw)
Remont stadionu żużlowego w Zielonej Górze rozpoczął się pod koniec 2012 r.
Remont stadionu żużlowego w Zielonej Górze rozpoczął się pod koniec 2012 r. Mariusz Kapała/Paweł Wańczko
Zamiast sobotniego sparingu żużlowców SPAR Falubazu, odbędzie się trening. Klub nie dostał pozwolenia na organizację imprezy masowej. - Bo ciągle nie ma odbioru budowlanego wieżyczki - informuje prezes ZKŻ SSA Marek Jankowski. Jednak dyrektor MOSiR-u Robert Jagiełowicz mówi, że sprawę można było rozwiązać: - Wystarczyła dobra wola.

- 31 lipca 2013 r. wieżyczka miała być gotowa i oddana do dyspozycji klubu. Mamy prawie połowę marca 2014 i wieżyczka nadal nie została nam oddana. Kiedy w ubiegłym tygodniu odbywała się zaplanowana dużo wcześniej policyjna lustracja obiektu, konieczna przed wydaniem opinii, okazało się, że ciągle nie ma nawet odbioru budowlanego - komentuje Jankowski.

- Nie chciałbym w najmniejszym nawet stopniu podsycać i tak napiętej sytuacji między klubem a miastem, ale tego nie można nazwać inaczej, niż celowym i złośliwym działaniem na szkodę klubu. Dlatego kilka dni temu zmuszony byłem podjąć decyzję o odwołaniu sparingu z Ostrowem. Znowu straci na tym finansowo klub, stracą kibice, bo nie obejrzą pierwszych w tym roku zawodów, ale nie dam się więcej szantażować miastu nieodpowiedzialnymi pomysłami, typu lustracja policji w dniu meczu na kilka godzin przed otwarciem bram. My dopełniliśmy wszystkich formalności, jeśli prezydent nie chce nam pomagać, to niech tego nie robi, ale miasto w końcu mogłoby przestać utrudniać nam funkcjonowanie - dodaje w oświadczeniu prezes ZKŻ SSA.

Przeczytaj też:Remont stadionu żużlowego: To nie opera mydlana, tylko science fiction

Robert Jagiełowicz, dyrektor zarządzającego stadionem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mówi nam jednak, że w środę, 12 marca, wysłał do klubu pozwolenie na użytkowanie wieżyczki. - Wysłałem pismo mailem, bo przez około tydzień nie mogłem się dodzwonić do prezesa Jankowskiego, który jest za granicą. Wysłałem też propozycję aneksu użyczenia wyremontowanej części stadionu. Chodzi o przekazanie protokołem nowych urządzeń - mówi dyrektor MOSiR-u.

Jagiełowicz dodaje, że wieżyczka sędziowska jest praktycznie skończona. - Dziś do budynku wnoszone są meble - mówi dyrektor. Według niego sprawę pozwolenia na organizację imprez masowych można było rozwiązać. - Wystarczyło, by klub w odpowiednim terminie wystąpił o pozwolenie dwuetapowo. Najpierw na organizację sparingów, a następnie na organizację meczów ligowych. Kibice mogą wchodzić na wyremontowane trybuny. Chodziło tylko o wieżyczkę, ale od środy sędzia może już z niej korzystać - tłumaczy dyrektor MOSiR-u.

Zamiast sobotniego sparingu odbędzie się trening. Kibicom udostępniony zostanie sektor J. Trening nie będzie imprezą masową, wiec nie potrzeba na niego zgody prezydenta - informuje klub. Pierwszy mecz nowego sezonu przy W69 odbędzie się 12 kwietnia. Wcześniej, 23 marca, na stadionie odbędzie się prezentacja drużyny.
Remont stadionu zaczął się na początku listopada 2012 r. Przebudowa prostej startowej, czyli powstanie nowej trybuny oraz wieżyczki sędziowskiej miała kosztować blisko 12 mln zł. Pierwszy termin zakończenia prac został ustalony na 31 lipca 2013 r., jednak wykonawca - firma Sport Halls - nie wywiązał się z tego terminu, ani z kolejnych. Pod koniec grudnia 2013 r. budowlańcy opuścili stadion. Remont wieżyczki kończy miasto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska